Zástupci společnosti ČEZ Distribuce a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport

  • 22. června 2020,
  • 17:05,
  • PR

Zástupci společnosti ČEZ Distribuce a náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství a sport Stanislav Folwarczny ocenili nejaktivnější studenty elektro oborů Střední školy elektrotechnické v Ostravě za jejich výkony v motivačním programu Prokopa Diviše. V programu společnosti ČEZ Distribuce, jehož cílem je zvýšit atraktivitu studia na elektrotechnických školách, si nejpilnější studenti rozdělili celkem 102 tisíc korun, upřesnil mluvčí energetiků Vladislav Sobol.

Stanislav Folwarczny, náměstek hejtmana: „Mým dlouhodobým krédem je, že učitelé nemají žáky a studenty učit pro školu, ale pro život, což tento program splňuje dokonale."

Jedním ze záměru organizátorů je motivovat mladé lidi ke studio elektro oborů, protože ty se stejně jako další technické profese potýkají s nedostatkem kvalitních uchazečů. 

Michaela Kociánová, členka představenstva ČEZ Distribuce: „Sama jsem tuto školu absolvovala, takže vím, jak je kvalitní a jak umí zdejší pedagogové připravit studenty do praxe. Technické obory dnes společnost nevnímá jako atraktivní, přestože mají velkou budoucnost. Proto se snažíme mladé lidi motivovat například programem Prokopa Diviše a jeho úspěšný průběh ukazuje, že to má smysl." 

Letošní vyhodnocení proběhlo vzhledem k epidemiologickým podmínkám v komorním duchu bez obecenstva, ve kterém v minulých letech zasedli studenti elektro oborů z celé školy. Místo toho představili ocenění studenti krátké medailonky, které nahráli na svých mobilech. „Program Prokopa Diviše mě opravdu inspiroval. Zapojil jsem se například do celostátní soutěže Machři roku 2019 a s kamarádem jsme ji k našemu velkému překvapení vyhráli – porotě jsme představili zapojení rozvaděčů chytré domácnosti. Rád bych pokračoval ve studiu na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava, takže se mi finanční prémie bude hodit na pořízení studijních materiálů,“ řekl ve svém medailonku jeden z oceněných.

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč republikou. Oceněním a finanční odměnou chce ČEZ Distribuce studenty motivovat k dobrým školním výsledkům, účasti na studentských soutěžích nebo dalších aktivitách nad rámec běžné školní docházky.

Do programu Prokopa Diviše se v letošním školním roce zapojilo rekordních 1350 studentů ze středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě.

Fyzik a teolog Prokop Diviš (vlastním jménem Václav Divíšek, 1698-1765) zasvětil svůj vědecký život především elektřině; známý je hlavně jeho vynález bleskosvodu. Diviš rovněž studoval vliv elektřiny na rostliny a využití pro léčbu některých nemocí.Lakostav družstvo, Ostrava
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - obora Jelenice - Vítkov
Vítkov
od 18 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SATON s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 17 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků