Moravskoslezská vědecká knihovna: Přihlašování do klubů, kurzů a VU3V je v plném proudu

  • 25. června 2020,
  • 12:09,
  • PR

Tvůrčí psaní, české dějiny, trénování paměti, klub německého filmu. To je jen krátká ukázka z pestré nabídky klubů, kurzů, které pro své návštěvníky přichystala Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě pro klubové období 2020/2021.

V letošním roce rozšířili knihovníci nabídku také o kluby pro rodiče s dětmi. Čeká na ně Veselá věda, která představí „skorovědecké“ pokusy z chemie, fyziky a biologie. 

Mgr. Kamila Konvičková, garant volnočasové, zábavné i vzdělávací aktivity: „Posláním Veselé vědy je rozvoj dětí, jejich přirozené zvídavosti a talentů a mezigenerační trávení volného času. Je vhodná pro rodiče či prarodiče s dítětem na 1. stupni ZŠ." 

Další novinkou je klub Číselkovo – kou-zelná matematika. Je vhodný pro zvídavé děti od 5. třídy ZŠ. Účelem je ukázat, že matematiku lze učit jinak – zábavně a dokonce i s příběhem. Tyto kluby budou probíhat jednou měsíčně a děti se svými blízkými mohou navštívit před jejich zahájením ukázkovou hodinu.

Pro aktivní seniory pořádá knihovna Virtuální Univerzitu třetího věku, která nabízí témata České dějiny a jejich souvislosti 2 a Umění rané renesance v Itálii.

Další letošní novinkou je kurz trénování paměti pro studium cizích jazyků, kde v 5 lekcích představí certifikované trenérky paměti 1. stupně mnoho tipů a mnemotechnických pomůcek, takže učení bude poté zaručeně probíhat efektivně a s radostí.

Kapacita jednotlivých aktivit je velmi omezena, proto se nevyplatí váhat s přihlašováním. Podrobnosti o klubech, kurzech a VU3V jsou zveřejněny na webových stránkách knihovny www.svkos.cz, v tištěné podobě jsou k dispozici v jejím sídle v levém křídle Nové radnice na Prokešově náměstí 9 v Moravské Ostravě. Přihlašování probíhá do 15. 9. 2020 nebo do naplnění kapacity. Na účastníky se těší knihovníci a odborní lektoři.Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - lokalita Martinov, centrum Ostravy, Hranečník
Ostrava
od 3 650 do 12 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků