O víkendech teď bude mít Ostrava svoji náplavku. Můžete nakoupit od farmářů a pobavit se. Přijďte:-)

  • 13. srpna 2020,
  • 11:23,
  • PR

Díky několikaměsíčnímu úsilí několika nadšenců vznikne na Havlíčkově nábřeží u řeky Ostravice nová kulturní zóna po vzoru takzvaných náplavek, jak je to běžné v mnoha evropských městech. Dočasný kulturní, volnočasový a kulturní projekt poběží od pátku 14. srpna každý víkend až do poloviny září. Chystá se příjemný kulturní program a a farmářské trhy. Určitě přijďte:-)

"Zdravíme všechny, kteří uvítají dočasný projekt víkendové pěší zóny "Malá Kodaň". Rádi bychom vás seznámili s celým projektem, proto pardon za trošku delší článek," píšou na facebooku Pěší zóna Malá Kodaň organizátoři.

O co jde? 

Na základě velikého zájmu občanů jsme se rozhodli vyjednat víkendové (páteční odpoledne až neděle, kdy je provoz minimální) uzavírky části Havlíčkova nábřeží (před budovou Hudebního světa) pro automobily a vytvořit tak bezpečnou pěší zónu pro trávení volného času u řeky. Je to pokus o zlidštění části centra Ostravy, která je již nyní hojně navštěvovaná z důvodu krásné lokality u řeky, mostu Miloše Sýkory a radnice Slezské Ostravy. Procházet se u řeky nyní o víkendech můžete bez starosti, že by vás či vaše děti ohrozil automobil. Uzavírky se budou konat do poloviny září, kdy započnou práce na rekonstrukci Havlíčkova nábřeží.

Kdo to má za lubem? 

Hlavním akterém je Ostravský spolek náplavkářů, který sdružuje lidi kolem Dock, Provoz u řeky, TrhyCoSeHledaji a dalších nadšenců. Společně se budeme snažit uhlídat pořádek, zajistit zajímavý kulturní program a umožnit návštěvníkům pěší zóny pohodové zázemí. Celá akce by se neobešla bez veliké podpory zastupitelů obvodu Moravská Ostrava a Přívoz a statutárního Města Ostravy. Obrovské díky patří MAPPA Ostrava, jejíž členové pomohli s celým projektem a komunikací s úřady.Na co se můžete těšit?To hlavní je samozřejmě bezpečí a pohoda při procházkách k řece. My se budeme snažit víkendové podvečery oživit o kulturní program (koncerty, promítání) a v plánu jsou sobotní dopolední farmářské trhy ve spojení s TrhyCoSeHledaji. Pokusíme se zajistit nábytek pro zpříjemnění pobytu na nábřeží. O akcích vás budeme informovat zakládáním událostí, proto nás sledujte.

Vše se děje ve velice turbulentní době, proto mějte, prosím, strpení - ne vše jsme schopni zajistit ze dne na den.

Každým týdnem by se měla zlepšovat organizace a začínáme pracovat na kulturním programu. To samé se týká trhů, které si musí vybojovat své místo jak u vás, tak u samotných farmářů. Vše se postupně dopiluje. Jsme otevřeni jak připomínkám, tak pomoci. Práce bude hodně a celá aktivita je samozřejmě pro organizátory nezisková - každá ruka se může hodit. Rádi bychom, abyste si pěší zónu užili a hlavně aby nevytvářela žádné negativní emoce.

Tímto bychom vás rádi požádali o udržování pořádku, klidu a vzájemnou toleranci s cyklisty na cyklostezce.

Přejeme všem krásné léto v Ostravě u řeky, budeme doufat, že vše proběhne v parádní pohodě a že bude na čem stavět do budoucna!

Více najdete na facebooku Pěší zóna Malá Kodaň.Josef Adamek - pracov. Jablunkov
Jablunkov
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 55 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o., Penny Market- Horní (X PARK)
Ostrava
od 16 400 do 17 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků