Komedie „Ženská pomsta vyhrála Novoměstský hrnec smíchu

  • 22. září 2020,
  • 9:57,
  • PR

V Novém Městě nad Metují proběhl již 42. Festival filmové komedie, který měl v soutěži hned 12 skvělých filmových komedií, které diváci mohou znát z domácí kinodistribuce, ať již šlo o „Poslední aristokratku“, „Chlapa na střídačku“, „Ženskou na vrcholu“, nebo absolutní novinky „Štěstí je krásná věc“ a „Ženskou pomstu“.

Prestižní kategorií festivalu je divácká soutěž, v níž rozhoduje délka času, během kterého se diváci v kině v průběhu filmu smějí. Vše se bedlivě měří a zapisuje a film s nejdelším časovým úsekem smíchu získává cenu diváků Novoměstský hrnec smíchu. To, že jde o snad nejdůležitější cenu není třeba připomínat, protože úspěšnost každé komedie se víc než názorem odborné poroty, měří reakcemi a ohlasy diváků.

S velkým náskokem v letošním ročníku zabodovala nová komedie režisérsko-producentského tandemu Dušan Rapoš a Petr Šiška a scenáristky Evy Vejmělkové „Ženská pomsta“, během které lidi prosmáli více než 27 minut filmu (!), což je bezesporu tím nejlepším oceněním práce celého týmu Ženské pomsty. 

Petr Šiška, producent: „Cena diváků je jasným důkazem, že se nám povedlo natočit komedii, o kterou je a bude mezi diváky zájem, komedii, která v dnešní nelehké době dokáže lidi pobavit a přivést na jiné myšlenky. Na rozdíl od sucharů filmové kritiky se lidé nebojí dát najevo, že když se jim něco líbí, tak se s chutí a od srdce rádi zasmějí. Smích je totiž nejlepší lék na všechno a taky nejlepší pozvánka do kina na „Ženskou pomstu“."

Cenu Novoměstský hrnec smíchu si na festivalu osobně převzal režisér Dušan Rapoš a své pocity vyjádřil zcela jasně.

Dušan Rapoš, režisér: „Je to pro náš tvořivě-realizační tým potvrzení, že naše práce měla smysl. Jak kdysi řekl Chaplin, "Není těžké lidi v kině rozplakat, ale je hodně těžké lidi rozesmát", a jsme rádi, že se nám to povedlo.’’ 

I přes tristní čísla celkové návštěvnosti v kinech se „Ženská pomsta“ drží na čelních místech žebříčku návštěvnosti a dá se předpokládat, že tuto komedii si diváci i v dalších týdnech v kinosálech rádi najdou.

Více na https://www.facebook.com/zenskapomsta/

a www.zenskapomsta.czGAMI CZ Ostrava, s. r. o.,
Ostrava
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Jaroslav Starůstka - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - Orlová
Orlová
od 8 050 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků