Miniinvazivní Ostrava!!! je určena mladým chirurgům

  • 22. září 2020,
  • 10:03,
  • PR

Desítka mladých začínajících chirurgů z nemocnic v Česku a na Slovensku strávila uplynulý týden ve Fakultní nemocnici Ostrava. Chirurgická klinika pro ně připravila historicky první Kurz miniinvazivní chirurgie, při které je operace prováděna za pomoci drobných vstupů do dutiny břišní a není nutný velký řez. Mladí lékaři se seznámili nejen s teoretickými postupy u laparoskopických operací kýly, žlučníku a apendixu, ale podstatná část týdne byla zaměřena hlavně na praktický nácvik laparoskopických operací.

Doc. et doc. MUDr. Petr Vávra, PhD., přednosta Chirurgické kliniky FN Ostrava: „Dva dny naši chirurgové začínajícím kolegům přednášeli o technice i historii laparoskopických operací, ale zbývající čas už mladí lékaři strávili u trenažéru, kde si nacvičovali základní kroky laparoskopie. Dva dny pak asistovali přímo u operačních výkonů na naší chirurgické klinice."

Zájem o kurz byl mnohonásobně vyšší, než organizátoři stanovili. Mezi desítku frekventantů se dostala i MUDr. Helena Hřebíčková z Nemocnice Šumperk. 

MUDr. Helena Hřebíčková: „Naučili jsme se jak se nástroje správně drží, abychom při operaci ztratili co nejméně energie, abychom je nedrželi zbytečně křečovitě. Vyzkoušeli jsme si techniku šití na živé tkáni, a to nás trochu potrápilo. Některé operační postupy, které jsem si mohla během týdne vyzkoušet, se určitě pokusím přenést i k nám na oddělení."

Podle docenta Vávry se jednalo o první ročník kurzu miniinvazivní chirurgie pro mladé začínající lékaře. A poněvadž ohlasy mladých lékařů jsou velmi pozitivní, bude se v ostravské fakultní nemocnici konat 2. ročník laparoskopického kurzu již příští rok.BAUMASCHINEN s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 25 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Japonské dny v Ostravě

Více PR článků