Na Opavsku se vyrábí měsíční kameny z čokolády. Je z nich hit

  • 13. listopadu 2020,
  • 20:17,
  • PR

Neobvyklá rodinná čokoládovna vyrábí v Hrabyni na Opavsku měsíční kameny z čokolády. Nesou příznačně značku MoonChocolate, skvěle chutnají, mají skořicový akcent a milují je děti i dospělí. V předvánočním čase se staly doslova hitem.

Měsíční kameny a další dobroty se značkou MoonChocolate vyrábí čokoládovna Moonment. I její název je slovní hříčkou na téma Měsíc. Ostatně celý sortiment zdejších čokolád je postavený na inspiraci vesmírem. „Chtěli jsme malou čokoládovnu, kde si budeme sami pražit boby. Ale chtěli jsme se od mnoha jiných výrobců lišit i něčím dalším. Máme rádi vesmír. Pozorování hvězd a Měsíce proto pro nás bylo přirozenou inspirací,“ říká jeden z majitelů firmy Michal Kijonka.

V nabídce značky MoonChocolate najdete čokolády vesmírných názvů, jako je Moře hojnosti, Moře nektaru, Calypso nebo Východní moře. Ta posledně jmenovaná čokoláda je čerstvě „ověnčená“ bronzem z International Chocolate Awards, což je jedna ze dvou největších světových soutěží výrobců čokolády. Všechny čokolády jsou nevšední. Navíc stále vznikají limitované edice a novinky. Naposledy třeba tmavá mléčná čokoláda s himálajskou solí nebo s praženými vlašskými ořechy a právě testované pralinky s chilli.

V rodinné čokoládovně Moonment se všechno dělá s maximální domácí péčí. Každý kakaový bob tu někdo vezme do ruky a protřídí. Na čokoládách proto najdete nápis „Bean to bar“, čili vyráběno všechno doma, pod jednou střechou, pěkně od bobu až po tabulku.

Podle Zuzany Mikovské, která je nejen spolumajitelkou firmy, ale i tvůrkyní zdejších čokoládových chutí, by to tak mělo zůstat. „Chutě čokolád jsme založili na různých zemích původu bobů, na charakteristických příchutích, které mají boby samy o sobě. Posloucháme ale i to, co nám říkají lidé na různých gastrofestivalech,“ vysvětluje Mikovská. Spokojený úsměv zákazníků je podle ní ten nejlepší signál o kvalitě.

Měsíční kameny a čokolády MoonChocolate najdete ve specializovaných obchodech s čokoládou, v prodejnách zdravé výživy, v obchodech s lahůdkami, s pochutinami vysoké kvality, se špičkovými víny nebo rumy a na webu www.moonchocolate.eu.T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Petr Březovják - pracoviště
Frýdek-Místek
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků