RBP vrátila pojištěncům za tři čtvrtletí roku 2020 částku bezmála 16,5 milionu korun za léky

  • 24. listopadu 2020,
  • 10:58,
  • PR

Zdravotní pojišťovna RBP na základě pravidelného čtvrtletního vyhodnocení překročení ochranného limitu na započitatelné doplatky za léčivé přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely vrátila 17,5 tisícům klientů více než 16 milionu korun. V porovnání se stejným obdobím roku 2019 se jedná o 10% nárůst počtu pojištěnců a o 13 % se navýšila i vyplacená částka.

Tradičně nejpočetnější skupinu představovali klienti z řad seniorů, kterým pojišťovna na bankovní účet nebo složenkou zaslala přes 12,7 miliony korun.

RBP současně evidovala i 276 klientů, na které se s účinnosti od 1. ledna 2020 vztahuje nové opatření – snížení ochranného limitu na 500 korun. Jedná se o pojištěnce, kteří jsou poživateli invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně a tuto skutečnost doložili pojišťovně kopií příslušného rozhodnutí. Snížení ochranného limitu se týká i pojištěnců, kteří byli uznáni invalidními ve druhém nebo třetím stupni, avšak invalidní důchod jim nebyl přiznán pro nesplnění podmínky doby pojištění. I tuto skutečnost ale museli RBP doložit kopií posudku o posouzení jejich zdravotního stavu.

Jen pro úplnost dodejme samostatné výsledky třetího čtvrtletí, v němž RBP vrátila 15,5 tisícům pojištěnců částku přesahující 8 milionů korun.

Ivo Čelechovský

tiskový mluvčí RBP, zdravotní pojišťovnyOstravské opravny a strojírny, s.r.o.; Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o. - pracoviště Bruntál
Bruntál
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků