Charita, které vyhořela chráněná dílna, našla útočiště v LIBERTY Ostrava

  • 26. listopadu 2020,
  • 14:29,
  • PR

Ostravská huť poskytla azyl zaměstnancům chráněné dílny Charity Hrabyně, jejíž prostory v Koblově zničil požár. Díky pohotové pomoci se podařilo provoz chráněných dílen obnovit. Prostory v huti poslouží pracovníkům do doby, než se dílny podaří opravit.

Pro dvanáctičlenný tým dílny, který zde kompletoval hračky českého výrobce, rozebíral a třídil elektroodpad, by zastavení chodu výroby znamenalo ztrátu práce. Pro dočasné fungování chráněných dílen hledala nezisková organizace na dobu přibližně šesti měsíců náhradní prostor s bezbariérovým přístupem, kde by mohla v činnosti pokračovat a během toho svou původní dílnu opravit.

V LIBERTY Ostrava zachytili zaměstnanci volání o pomoc na sociálních sítích. 

Jakub Juříček, personální ředitel LIBERTY Ostrava: „Když jsme viděli výzvu, moc dlouho jsme se nerozmýšleli a našli řešení. Budova u hlavní brány huti byla prázdná, tak aspoň našla smysluplné využití."

V náhradním prostoru v huti nyní pracuje celkem osm lidí, kteří bydlí nedaleko.

František Horsák, ředitel Charity Hrabyně: „Prostor, který nám LIBERTY Ostrava poskytla, předčil naše očekávání. Měli jsme obavu, že něco bezbariérového a zároveň přístupného tak rychle nenajdeme, což by znamenalo propuštění zaměstnanců."

Chod chráněných dílen musí být přizpůsoben zdravotnímu stavu zaměstnanců s ohledem na jejich možnosti, dovednosti a zdravotní omezení. Dílny dávají šanci zdravotně znevýhodněným lidem zapojit se do pracovního procesu a také je motivují k hledání pracovního uplatnění i mimo chráněné prostředí.AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

SNABYTEK COMPANY s.r.o.*
Ostrava
od 25 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

GaGro stavby s.r.o. - pracoviště
Havířov
od 21 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků