Pár tipů, jak podpořit imunitu dětí i dospělých

  • 7. ledna 2021,
  • 15:23,
  • PR

Podzim a zimu necharakterizují jen nízké teploty, ale také všudypřítomné viry a bakterie. Kdo cestou do práce nebo školy nepotká jediného nachlazeného člověka je výjimkou. Náš imunitní systém dostává pořádně zabrat. Jak by také ne. Přechody z tepla do zimy a kontakt s kýchajícími lidmi prověří odolnost našeho imunitního systému. Když nebude fungovat správně, výsledkem bude i naše onemocnění. Jak mu předcházet?


Jak posílit imunitu dospělého člověka?

Abyste nechytli infekci při každé příležitosti, je třeba posilovat imunitu. Zamyslete se nad svým životním stylem, nebojte se ani užívání doplňků stravy na podporu imunity.

Jezte zdravě

Zdravá výživa je pro naše tělo naprosto nezbytná. Určitě do jídelníčku nepatří velké množství jednoduchých cukrů ani nezdravých tuků. Místo nich bychom měli pravidelně konzumovat dostatek ovoce a zeleniny.

Vyvarujte se stresu

Stres se pomalu ale jistě stal součástí našich životů, což není vůbec správné. Neustálé obavy, které nás ochromují, se podepisují i na našem zdraví. Bolí nás břicho, hlava, špatně spíme. Tělo se tomu brání a vyčerpá síly, které mu následně chybí třeba pro boj s nemocí.

Dodejte tělu všechny potřebné vitamíny a minerály

Obzvlášť v zimních měsících jsou nároky na vitamíny a minerály vyšší, tělo potřebuje hlavně dostatek vitamínu C a A, selenu a zinku. Co dělat, když tuto potřebu nedokážeme vykrýt stravou? Je na čase zajít do lékárny a pořídit si doplňky na imunitu, třeba ve formě multivitaminových přípravků.

Víte, že kromě užívání vitamínů na imunitu, můžete vsadit i na přírodu? Třeba taková echinacea, kterou najdete v nejrůznějších čajích, podpoří správnou funkci dýchacích a močových cest i celý imunitní systém.

Už jste slyšeli o glukanech?

Získávají se z buněčné stěny hub jako je třeba hlíva ústřičná, podporují obranné reakce organismu a působí jako silné antioxidanty proti volným radikálům. Užívat je můžete v jakémkoli ročním období, na trhu je najdeme jak v podobě tablet, tak jako dětský sirup Imunoglukan.

Užívejte i probiotika

Víte, že zhruba 70 % imunity se nachází ve střevech? Když budete tělu dodávat živé bakterie mléčného kvašení jako bifibakterie nebo laktobacily, pozitivně ovlivníte střevní mikroflóru v tlustém střevě i správné fungování buněk imunitního systému.

Je třeba posilovat i dětskou imunitu?

Ano! Imunita dětí se buduje s věkem, její velkou zkouškou je nástup do kolektivu. Aby dítě neonemocnělo hned, jak stráví pár dní ve školce nebo škole, musí mít zdravou a silnou imunitu. Jak zvýšit obranyschopnost dětského organismu a posílit imunitu u dětí?

  • Snažte se s dětmi trávit co nejvíc času pohybem na čerstvém vzduchu.
  • Otužujte dítě.
  • Doma pravidelně a správně větrejte.
  • Dopřejte dítěti dostatek kvalitního spánku.
  • Dbejte na pestrou a zdravou stravu.
  • Podávejte dítěti probiotika pro zdravou střevní mikroflóru i vitamíny na posílení imunity.

Náš tip: Víte, že mezi dětmi jsou velmi oblíbené vitamíny od Terezie-želatinky Rakytníček?

Autorem textu je BENU lékárna.CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Břidličná
Břidličná
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Wobau cz s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - okres Opava
Opava
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků