Heimstaden investuje do rekonstrukcí rekordních 1,5 miliardy korun

  • 14. dubna 2021,
  • 13:54,
  • PR

Společnost Heimstaden je největším poskytovatelem nájemního bydlení v České republice. Spravuje celkem 43 tisíc bytů v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a vlastní byty i v kraji Plzeňském. Heimstaden mohutně investuje do rekonstrukcí a revitalizací svých bytů a domů. V roce 2021 to bude rekordních 1,5 miliardy korun. Tady je stručný přehled těch nejvýznamnějších investic – už realizovaných i těch naplánovaných.

Kateřina Piechowicz, mluvčí společnosti Heimstaden: „Úspora energií a snižování emisí je naší velkou prioritou, nejen pro tento rok. V letošním roce budeme investovat až 350 milionů korun do zateplování a díky tomu se nám podaří snížit emise oxidu uhličitého až o 3 000 tun ročně.

Do rozsáhlých rekonstrukcí půdních prostor jsme se pustili už v loňském roce a to proto, že byla velká poptávka po bydlení v Ostravě. Vzniklo takto 38 bytů ve finančním objemu 56 milionů korun. Jsou to byty, které mají dispozice 2+kk a 3+kk.

Heimstaden rekonstruuje celé lokality, například bývalou vyloučenou lokalitu v Kunčičkách, kde investoval 70 milionů korun a vzniklo tady v minulém roce 48 nových bytů a v letošním roce dalších 26. Jsou to byty, které mají výměru až 48 metrů a dispozičně se jedná o 2+kk.

V lokalitě Ostrava - Michálkovice jsme kompletně zrekonstruovali bytové domy na ulici Zvoníčková a Pavelská, znamená to novou plynofikaci, upravili jsme venkovní prostory a domy jsme zateplili. Jedná se celkem o domy s 27 byty.

V programu bezpečnost se zaměřujeme na společné prostory, vstupní prostory a zvonková tabla. V letošním roce, budeme takto rekonstruovat 77 vchodů s více než 1000 byty.

Zaznamenáváme zájem o menší byty, proto jsme se rozhodli v některých lokalitách velké byty rozdělit na menší. Postupně jsme takto v loňském roce upravili 22 bytů a vzniklo 44 nových.

V roce 2021 nás čekají poměrně velké opravy, a sice 76 milionů půjde na opravy střech a přibližně stejně velká částka půjde do vybudování přípojek, do nových rozvodů tepla a vody apod.“

Společnost Heimstaden také vnímá společenskou odpovědnost firmy. Zrychleným procesem zateplení svých domů chce přispět ke snižování emisí, plánuje posílit komunitní centra, podporovat slevy pro seniory, pokračovat v projektu Haló, Nejste Sami a realizovat další společensky odpovědné projekty.CENTR GROUP-ELMONT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 150 Kč/hod.

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků