Moment - second hand obchod v Avionu, který mění zaběhnuté pořádky

  • 16. září 2021,
  • 19:35,
  • PR

Co se Vám vybaví, když se řekne dobročinný second hand? Tak to pusťte z hlavy. Nepoznali byste totiž, že jde o second hand, natož o charitu. V pondělí 13.9. 2021 otevřela nezisková organizace Moment o.p.s. svou první pobočku v obchodním centru, a to díky ušlechtilé nabídce Avion Shopping parku Ostrava, který umožnil prospěšnému projektu užívat prostory na zkoušku zdarma.

„Už jen ta možnost je pro nás velikým úspěchem. Pokud vím, tak jsme otevřeli první sekáč v obchoďáku v České republice, což bylo mým kariérním snem.“ komentuje s úsměvem otevření ředitelka organizace Markéta Soukupová.

Moment chce spolu s Avionem nabídnout zákazníkům úplně novou zkušenost – možnost udržitelného nákupu tam, kde by to nikdo nečekal. V obchodě, který je k nerozeznání od luxusních značek, prodávají oblečení, které měl ve skříni někdo jiný, ale nenosil ho.

„Většina z nás má skříň plnou tak, že by to ani nebylo možné unosit. Nakupujeme módu skoro jako potraviny – a spotřebováváme tak cenné suroviny. Krásné, nenošené kousky kupíme v šatnících, a potichu tak vytváříme textilní odpad. A to chceme změnit.“ dodává Markéta.

V obchodě může kdokoliv darovat své nenošené oblečení k prodeji, a udělat tak nejen něco pro udržitelnost svého oblékání, ale také finančně podpořit 6 českých prospěšných projektů. Moment – jako neziskovka – celým svým výtěžkem pravidelně podporuje provoz Mobilního hospice Ondrášek, Společnosti pro ranou péči Ostrava, CCCB – českou koalici pro ochranu biodiverzity, Save Elephants, denní stacionář Žebřík a Kol pro Afriku. Za dobu svého desetiletého fungování takto rozdali již přes 6 000 000 Kč.

„Naším smyslem je tvořit svobodné finance, které mohou reálně pomáhat. Proto všechny podporované projekty dobře známe a jsme s nimi stále v kontaktu. Skvělé je, že nyní nám může oblečení darovat skutečně kdokoliv. Naše aktivity se totiž rozhodla podpořit i Zásilkovna, díky které nám mohou dárci oblečení zasílat zdarma z celé ČR.“ shrnuje Markéta.

Projekt můžete podpořit jednak svým nákupem v jednom ze sedmi obchodů v Ostravě a Praze, nebo darováním svého nenošeného oblečení. Nejenže tím prodloužíte život svých unáhlených nákupů, ale navíc podpoříte lokálně prospěšné projekty.Řeznictví H+H, s.r.o. - pracoviště 1. Máje
Frýdek-Místek
od 110 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků