Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Colours of Ostrava znají harmonogram. V programu je více než sto interpretů z více než 30 zemí

Festival Colours of Ostrava začne za měsíc a už teď nabízí návštěvníkům svůj kompletní program s časovým rozvrhem. Areál se návštěvníkům otevře tradičně v pravé poledne ve středu 16. července. Návštěvníci ale budou moci využít již od pondělí 14. program Colours bez čekání, kdy si na vybraných místech mohou vyměnit vstupenku za pásku.

Kdy bude hrát Iggy Pop? A nebude se mi překrývat vystoupení Ivana Trojana s koncertem Snow Patrol? Na tyto a mnohé další otázky si na základě svých preferencí mohou nyní návštěvníci Colours of Ostrava odpovědět. Festival hlásí kompletní program včetně časového rozvržení. První den bude patřit na Česká spořitelna Stage trojici Ben Cristovao, Shaggy, Sting. T-Mobile Stage otevřou domácí Nedivoč, následně zahraje Matt-Felix a Artemas. Orlen Drive Stage bude patřit kapelám Docuku, This Is Markéta a Kíla.

„Letošní program je opravdu pestrý, vedle hudebních legend oslovují trendové věci mladou generaci. Jednotlivé scény se nám atraktivně doplňují. Po tom, co Calin ovládne největší scénu, vystoupí na Fresh Stage rychlí kluci. Líbí se nám, jak se dramaturgie přirozeně odkazuje na soudržnost a spojení,” říká dramaturg Filip Košťálek a jmenuje konkrétní příklady: „Shaggy zahřeje publikum svému parťákovi Stingovi, Vladimir 518 se spojil pro toto léto se 7krát3, na Full Moon Stage dojde v rámci show Kill Your Rap Idols k jedinečnému propojení hudebníků s názorem včetně Berlin Manson, Fvck_kvlt nebo Dušan Vlk, trend lze vysledovat také u divadel. Krom solitéra Ivana Trojana pohltí diváky představení Něhy, kde je Barbora Poláková obklopena šikovnými divadelníky a muzikanty, nebo Jonathan Livingston Racek, za kterým stojí Dekkadancers, Česká filharmonie a herci Vilém Udatný s Jiřím Lábusem.

Festival posiluje letošní dramaturgií hodnoty, které vyzdvihuje akce od svých počátků. Mezi návštěvníky nedělá rozdíly a každému nabízí, aby si našel to své. Od těch nejmenších až po ty nejstarší. Stejně tak je line-up otevřen jak pro zavedené umelce, tak pro začínající talenty. Ti se mohli stejně jako v předchozích letech hlásit o účast na festivalu v rámci soutěže Čistý festival společnosti EKO-KOM. Jejich scéna nabídne rozmanitý program; od metalu v podání Bound To Break, přes rap Katannahy až po písničkářský přístup Petra Perka, vítěze soutěže REC.stage. Na Colours of Ostrava si díky zahraniční soutěži letos zahraje polská rocková kapela How We Met nebo slovenské Vážky.

Festival přichází ve svém 22. ročníku s novinkou ve vstupenkách. „Aby si návštěvníci Colours of Ostrava maximálně užili, rozhodli jsme se letos nabídnout dvoudenní vstupenky namísto jednodenních. Všem, kteří si již dříve zakoupili jednodenní, byl vstup automaticky prodloužen na druhý den. K dispozici jsou tedy lístky na středu a čtvrtek nebo pátek a sobotu. Cena zůstává neměnná na 2990 korunách,” říká výkonná ředitelka festivalu Petra Řezníčková.

Kompletní harmonogram je uveřejněn na novém webu festivalu. Do konce června bude dostupný také ve festivalové aplikaci. Oproti původnímu plánu došlo k několika změnám, kdy bylo ze strany interpreta zrušeno vystoupení Jamese Smithe a brazilský umělec Jonathan Ferr přesunul své vystoupení na rok 2026. Rovněž došlo k posunutí divadelního představení Jídelní vůz ze soboty na pátek. O případných změnách v programu bude festival informovat na svém webu, profilech sociálních sítí nebo v aplikaci. Objevovat nové interprety line-upu mohou zájemci prostřednictvím playlistů streamovacích platforem Apple Music a Spotify. V nejbližších dnech bude odtajněn také kompletní program diskuzního fóra Meltingpot.



Ostrava uklízela Česko. Do ulic se vydali také úředníci z radnic

10. dubna 2026 10:17 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V těchto dnech se po celé zemi konají úklidové akce. Jde o dobrovolnické aktivity v rámci projektu Ukliďme Česko, který se koná každé jaro. v pátek se domluvili také úředníci napříč městskými obvody a vyrazili uklízet ulice.

Senior zkolaboval na policejní služebně. Orlovští policisté mu zachránili život

10. dubna 2026 9:17 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

76letý senior zkolaboval přímo na policejní služebně v Orlové. Policisté mu okamžitě začali dávat první pomoc a museli ho začít oživovat. Zavolali kolegy s externím defibrilátorem v autě a díky skvělé a rychlé spolupráci, i s operátorkou linky 155, se podařilo muže zachránit.

Rychvaldští školáci se zapojili do Dne Země, plnili úkoly, uklízeli a zasadili stromy

10. dubna 2026 10:52 | Rychvald | Libor Běčák

Žáci Základní školy v Rychvaldě se v pátek 10. dubna zapojili do tradičního Dne Země. Osmáci připravili pro menší spolužáky soutěžní stezku školou, kde děti plnily různé úkoly s ekologickou tématikou.

Nájemné v Novém Jičíně se zvedá, nejčastěji o míru inflace

10. dubna 2026 9:15 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská radnice zvýší nájemné v městských bytech, lidé si připlatí i za nebytové prostory a pozemky. Nájemné se bude valorizovat o míru inflace za loňský rok, ta činila 2,5 procenta.

Primátorka Havířova navštívila útulek, ocenila péči o zvířata i zájem lidí

10. dubna 2026 9:41 | Havířov | Bára Kelnerová

Primátorka Havířova navštívila městský útulek, aby se seznámila s jeho fungováním. Ocenila kvalitní péči o zvířata i velký zájem veřejnosti o jejich venčení a adopci.

Budova školy v Horní Suché slaví 95 let, vzniklo i poselství pro budoucnost

10. dubna 2026 9:23 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Budova školy s polským vyučovacím jazykem v Horní Suché si připomíná 95 let od svého vzniku. Oslavy doplnilo uložení časové kapsle s poselstvím pro budoucí generace i další doprovodný program.

Slezská univerzita začala stavět CEPIS, má udržet mladé lidi v kraji a naučit je podnikat

10. dubna 2026 8:49 | Karviná | Anna Břenková

Slezská univerzita v Karviné začala stavět moderní centrum CEPIS za téměř 800 milionů korun. Nová budova nabídne špičkové zázemí pro stovky studentů a zaměří se na podporu podnikání v kraji. První studenti do lavic usednou na začátku roku 2028.

Senioři chtějí, aby jim chytré mobily více pomáhaly

10. dubna 2026 9:40 | Studénka | Petra Dorazilová

Knihovna připravila workshop určený seniorům, zaměřený na práci s chytrými mobilními telefony. Účastníci si přáli vysvětlit například to, jak zadat hlasovou SMS zprávu nebo jak stahovat některé aplikace.

Běžci v Karviné tentokrát pomáhají handicapovanému Ondrovi

10. dubna 2026 13:23 | Karviná | Anna Břenková

Akce Běh pro zdraví má za sebou další úspěšný start. Desítky lidí vyrazily do parku Boženy Němcové, aby zdolaly tříkilometrovou trasu a podpořily dobrou věc. Výtěžek ze startovného pomůže handicapovanému sportovci Ondrovi.

Ostrava prodá další pozemky v Mošnově. Výrobce vodičů chce rozšířit provoz

9. dubna 2026 15:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Přední světový výrobce vodičů italská společnost IRCE chce dále expandovat a proto od Ostravy kupuje další pozemky v průmyslové zóně Mošnov. Zastupitelstvo města prodej schválilo.

Muž se vážně zranil při práci se dřevem v Kozlovicích

Včera 16:00 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Záchranáři zasahovali v pátek u vážného zranění muže v Kozlovicích na Frýdecko-Místecku. Při práci se dřevem utrpěl život ohrožující bodnořezné poranění větví. Do nemocnice ho přepravil vrtulník.

V Kravařích roste bydlení pro lidi se zdravotním postižením, stěhovat se budou ze Zámku v Dolních Životicích

9. dubna 2026 13:25 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj rozšiřuje kapacity sociálních služeb. V Kravařích vzniká nový domov pro osoby se zdravotním postižením, který nabídne moderní a důstojné bydlení komunitního typu. Z dolnoživotického zámku by se mohlo 12 klientů přestěhovat do nových prostor už na konci roku.

Mladý řidič na Ostravsku nadýchal třikrát během jediného víkendu

9. dubna 2026 11:09 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Během tří dnů zastavili policisté z Vratimova třikrát stejného řidiče, který byl pokaždé opilý. Poprvé nadýchal přes 1,3 promile. Druhý den vyrazil na cestu znovu. Tentokrát měl v dechu 1,7 promile. Do třetice absolvoval opileckou vyjížďku kvůli cigaretám. Teď ho čeká soud a hrozí mu vězení.

Hosté ve studiu: Gabriela Lacková, ředitelka MŠ Hradec nad Moravicí

8. dubna 2026 16:40 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Mateřinka Hradec n/Moravicí je hrdá na titul Skutečně zdravá škola

Ceny za pohonné hmoty jsou jako na houpačce. Ne všude se zlevnění dočkali

8. dubna 2026 14:39 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ve středu začaly platit v Česku cenové stropy na pohonné hmoty. Vláda si od opatření slibuje stabilizaci trhu i úlevu pro řidiče. Ti se nemohli pozitivních změn dočkat. Někde ale zavládlo zklamání.

Loňská havárie autobusu se studenty má viníky

8. dubna 2026 14:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Loňská cesta studentů na adaptační pobyt skončila ve Starých Hamrech děsivou nehodou a desítkami zraněných. Kriminalisté nyní potvrdili, že autobus byl v katastrofálním technickém stavu a řidič jízdu nezvládl. Mladému šoférovi teď hrozí pět let vězení.