Na Ladné Čeladné vystoupí mimo jiné MIG 21, Wohnout, slovenští BijouTerrier, Lenka Filipová nebo zmínění Tros Discotequos Vojty Dyka, Jakuba Prachaře a Jana Maxiána. Dvoudenní hudební nadílku tradičně doplní rozmanitý program pro děti, například pohybový workshop s populárním tanečníkem Jakubem Mazůchem, interaktivní koncert s uskupením Spoluznít, divadelní představení Poppy a Adélka, deskové hry Mindok, čtení pohádek s neziskovkou Celé Česko čte dětem, ale také sportovní disciplíny nebo oblíbené atrakce. Jednu z nich – skákací hrad – malí návštěvníci najdou v zóně Raiffeisen stavební spořitelny a splnit si tady mohou také úkol do festivalové soutěže o ceny.
Spousta aktivit bude k vyzkoušení v zóně Radia Čas – mimo jiné obří twister, kroket, lukostřelba nebo mini fotbálek. Příznivci lega jistě ocení herní zónu plnou kostek i široký výběr stavebnic a figurek. Další herní koutek, tentokrát pod hlavičkou beskydské značky Jiné hraní, nabídne rozmanité hračky a netradiční materiály, které podporují smyslový rozvoj dětí. K vidění bude také interaktivní výstava Animované příběhy, při níž návštěvníci mohou manipulovat s loutkami a zkoumat optické iluze.
Kromě dvou venkovních scén, dětské zóny v tělocvičně a venkovního herního parku mohou návštěvníci využít zázemí pro odpočinek. Jedno takové v areálu postaví nový partner festivalu – společnost HSF System ze skupiny PURPOSIA Group.
„Vojta Dyk nebude jediný, kdo si na Ladné Čeladné zahraje dvojroli,“ říká Jan Hasík. „Kromě role partnera festivalu se na pódiu představím také s kapelou Skrat. Někdo by to mohl vnímat jako střet zájmů, já to ale beru jako ideální kombinaci, jak podporovat kulturu a zároveň být její součástí. Festivaly tohoto typu mám rád – jejich atmosféru, energii i schopnost spojovat lidi. Právě do takového prostředí zapadá i naše KLIDOFF zóna, která nabídne návštěvníkům prostor pro odpočinek. A pokud si u toho rádi zahrají některou z oblíbených deskových her, budou u nás na správném místě,“ uzavírá Jan Hasík, zakladatel stavební společnosti HSF System ze skupiny PURPOSIA Group a kytarista kapely Skrat, která na festivalu vystoupí v pátek večer před BijouTerrier.
Ladná Čeladná je nově bezhotovostní
V celém areálu bude možné platit pouze platebními kartami, telefony či hodinkami. Pokud někdo platební kartu nevlastní nebo ji nebude mít u sebe, může využít přednabité čipy (vydávat se budou na pokladně u vstupu do areálu oproti vratné záloze 50 Kč). Aktuální zůstatek návštěvník uvidí na každé účtence, a pokud celou částku neutratí, peníze obdrží zpět. „Na festivalech dochází k velkému množství drobných plateb a zkušenosti ukazují, že po zavedení bezhotovostního systému mizí fronty a odbavení je rychlejší. Pro návštěvníky je možnost platit vlastní kartou tak, jak jsou zvyklí kdekoliv jinde v obchodech či restauracích, výhodou,“ komentoval zavedení cashless systému ředitel Ladné Čeladné Jindřich Vaněk. Hotově mohou návštěvníci platit pouze na pokladně u hlavní brány při nákupu vstupenek na festival nebo do kempu.
Benefiční utkání Real Top Praha s SK Beskyd Čeladná
Během Ladné Čeladné si na své přijdou také fotbaloví nadšenci. V sobotu 2. srpna od 13 hodin proběhne na hřišti vedle festivalového areálu charitativní zápas. Kromě Vojty Dyka, Jana Kollera, Vladimíra Šmicera či Jakuba Štáfka fotbalový dres obleče Radek Šírl nebo trenéři Karel Rada či Luboš Kubík. Výtěžek akce bude věnován 13letému Honzíkovi Pagáčovi, který se potýká s dětskou mozkovou obrnou a psychomotorickou retardací a potřebuje nákladnou fyzioterapii a speciální zdravotní pomůcky. Podpořit jej mohou lidé finančně prostřednictvím QR kódu.
Honzík Pagáč
Honzík v září oslaví 14 let a za tu dobu urazil velký kus cesty. Ačkoli se kvůli předčasnému narození potýká s dětskou mozkovou obrnou a psychomotorickou retardací, jeho rodina se rozhodla udělat maximum proto, aby se Honzíkův stav zlepšil. Díky pravidelnému cvičení a intenzivní rehabilitaci se naučil chodit, trpí ale mimo jiné svalovou hypertonií – jeho nohy nezůstanou v klidu a neustále kopou. Aby se mohl ve vývoji zase o kus posunout a zlepšit svou koordinaci a stabilitu, potřebuje nadále nákladnou léčbu (rehabilitaci, fyzioterapii, canisterapii) i speciální pomůcky. Ani jedno ve většině případů nehradí zdravotní pojišťovna. Honzík zatím nemluví a lékaři vnímají tento stav jako nevratný, jeho maminka ale věří, že i toto jednou dokáže.
Informace ke vstupenkám
Vstupenky je možno zakoupit online na stránkách festivalu: https://www.ladnaceladna.cz/vstupenky/
Ceník Do 31. 7. 2025 Od 1. 8. 2025
Dvoudenní vstupenka 790 Kč 890 Kč
Dvoudenní vstupenka VIP 1 990 Kč 2 300 Kč
Jednodenní vstupenka 590 Kč 650 Kč
Děti mladší 4 let zdarma zdarma
Dvoudenní vstupenka dětská (4-15 let) 420 Kč 450 Kč
Jednodenní vstupenka dětská (4-15 let) 350 Kč 390 Kč
Dvoudenní vstupenka 2 dospělí a dítě (4-15 let) 1 890 Kč 1 990 Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí a 2 děti (do 15 let) 2 120 Kč 2 250 Kč
Rodinné vstupné 2 dospělí a 3 děti (do 15 let) 2 440 Kč 2 550 Kč
Dvoudenní vstupenka ZTP, ZTP/P - 400 Kč
Jednodenní vstupenka ZTP, ZTP/P - 300 Kč
Senior nad 65 let (SOBOTA) - 400 Kč
Stan v kempu 165 Kč 200 Kč
Osoba v kempu 110 Kč 150 Kč
Kontakt pro média: Michaela Vávrová, mluvčí festivalu
email: vavrova@silverbc.cz, tel: 605 264 551
Více informací o festivalu na: www.ladnaceladna.cz, https://www.facebook.com/ladnaceladna
a https://www.instagram.com/ladnaceladna/
Pořadatelem akce je SILVER B.C., s.r.o.
Hlavní partneři: obec Čeladná, rsbp spol. s r.o., HSF System a.s.
Partneři festivalu: Raiffeisen stavební spořitelna a.s., Beskydské rehabilitační centrum s.r.o., RV Styl s.r.o., RIK, realitní a inženýrská kancelář s.r.o., JR Beskyd s.r.o., Oriental.cz, s.r.o., ADSLs, Čechymen a.s., Outdoor energy, Juta Agency s.r.o., CA Lumis, 4köhl s.r.o., ČOS, a.s., Mindok s.r.o., Nákupní centrum Géčko Ostrava. s.r.o., OC Frýda a.s., Berny Capital a.s.
Produktoví partneři: Radegast, Kofola
Mediální partneři: Moravskoslezský deník, TV Polar, Radio Čas
Za podpory: Moravskoslezský kraj, Nadace ČEZ
