Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zprávy redaktora: Yvona Fajtová

Letní koupaliště v Krnově zahájilo plný provoz

29. června 2016 19:22 | Krnov | Yvona Fajtová

Letní koupaliště v Krnově se pomalu zaplňuje lidmi. Po jarní přípravě hlásí plný provoz. Před zahájením sezóny koupaliště každoročně prochází úpravami a ani letos tomu nebylo jinak.

V Krnově zaujaly tradiční Řecké dny - rozšířená verze

22. června 2016 10:17 | Krnov | Yvona Fajtová

Krnov ovládly tradiční řecké dny. Tuto významnou akci podpořilo nejen město, ale i Moravskoslezský kraj a ministerstvo kultury.

Tendr na stavbu obchvatu Krnova projednává Vláda ČR

16. června 2016 12:15 | Krnov | Yvona Fajtová

Krnov stále trápí přetížená doprava v centru města. Na obchvat tu čekají už dlouhých 20 let. Teď se ale blýská na lepší časy.

V Krnově startovala nejtěžší etapa Závodu Míru - rozšířená verze

7. června 2016 16:32 | Krnov | Yvona Fajtová

Krnov hostil královskou etapu Závodu Míru jezdců do 23ti let. Na startu pelotonu byla absolutní česká i světová špička této kategorie.

Zámek Slezské Rudoltice ožívá letními akcemi

3. června 2016 12:07 | Krnov | Yvona Fajtová

Teď vám nabízíme tip na letní výlet pro všechny, kteří mají rádi magická a dříve velmi slavná evropská místa. Právě takovým místem jsou Slezské Rudoltice na Krnovsku.

Zámek Slezské Rudoltice ožívá letními akcemi - rozšířená verze

1. června 2016 15:46 | Krnov | Yvona Fajtová

Na barokní zámek Slezské Rudoltice na Krnovsku se opět vrací život. Kdysi býval jedním z významných kulturních center Slezska, kterému se přezdívalo Slezské Versailles.

Krnovský basketbal oslavil své 70.leté výročí

31. května 2016 17:04 | Krnov | Yvona Fajtová

Kulaté výročí oslavil v sobotu 28. května krnovský basketbal. Funguje už 70 let. Tradici basketbalu založili bývalí hráči Přerova, Kroměříže a Brna, když se v roce 1946 potkali v krnovském Sokole.

Osoblažská úzkokolejka zahájila letní sezónu - rozšířená verze

10. května 2016 17:28 | Krnov | Yvona Fajtová

Z Třemešné do Osoblahy a zpátky opět jezdí parní vlak. Oblíbená úzkokolejka na Bruntálsku tady v neděli 8. května slavnostně zahájila sezónu. Letos už dvanáctou.

Z krnovské Karnoly vznikne textilní muzeum

14. dubna 2016 8:19 | Krnov | Yvona Fajtová

Národní kulturní památka Karnola v Krnově stále nemá vyhráno. Městu totiž chybí peníze na vybudování muzea této bývalé textilní továrny.

Komerční sdělení více

Lékaři Oční kliniky FN Ostrava řeší výrazný nárůst úrazů

V pracovních dnech vyhledá pohotovost Oční kliniky FN Ostrava a LF OU okolo 10 lidí. O víkendech je jejich počet až čtyřnásobný. A většina pacientů přichází kvůli úrazu. Jak upozorňuje přednosta kliniky MUDr. Jan Němčanský, Ph.D., MBA, mnohým z nich by se dalo zabránit, kdyby lidé používali při sportu nebo domácích údržbářských pracích ochranné brýle.


Radegast odehraje na Colours of Ostrava kvalitní pivní servis se speciální limitkou piva Rezist

Pivovar Radegast, tradiční partner festivalu Colours of Ostrava, letos opět naservíruje bohatou nabídku pivních zážitků. Návštěvníci si na festivalu vychutnají nejen oblíbená piva Radegast Rázná 10, Radegast Ryze Hořká 12 a Radegast Ratar, ale také limitovanou várku Radegast Rezist, uvařeného ze speciálně vyšlechtěných odrůd chmele odolných vůči suchu. O prvotřídní pivní servis se postará tým zkušených výčepních a sládků v Radegast Pubu i na dalších 35 výčepních místech po celém areálu.

Povodí Odry: Možnosti přípravy na extrémní bouřkové srážky jsou značně omezené

Srážky bouřkového charakteru jsou velice obtížně předvídatelné, prakticky se jedná o nahodilý výskyt. Možnosti přípravy na tyto extrémní hydrologické jevy jsou proto omezené. Převážně se tato problematika dotýká drobných vodních toků. Tlumící efekt mají malé vodní nádrže, postupné obnovování kapacity drobných vodních toků, odstraňování odtokových závad a budování protipovodňových opatření.

Fact Sheet aneb co možná nevíte o inovačním ekosystému MSK

Transformace Moravskoslezského kraje se obzvlášť v posledních letech skloňuje ve všech pádech. Víte ale, jaké jsou její důvody, proč je proměna místní ekonomiky tak důležitá nebo jak si Moravskoslezský kraj stojí v porovnání s ostatními regiony? Na tyto otázky a mnoho dalších odpovídá první souhrnný přehled, který jsme nazvali Fact Sheet 2023/2024 – Inovační ekosystém v Moravskoslezském kraji.

Historická Vila Dvořákova se dočká rekonstrukce, sloužit bude stejně jako v minulosti bydlení

Developerská skupina Antracit představuje nový bytový projekt v historickém jádru Ostravy. Vila Dvořákova, nacházející se na rohu Dvořákovy a Přívozské ulice, se dočká kompletní rekonstrukce a přístavby. Tato vila z roku 1895, která původně sloužila jako rodinné bydlení s jedinečnou zahradou, je již řadu let opuštěná a ve špatném stavu. Původní vila zůstane zachována, dojde však k její kompletní rekonstrukci a přístavbě, čímž vznikne nový bytový objekt, který nejen obnoví původní krásu této historické budovy, ale také ji přizpůsobí současným standardům moderního bydlení.

Více