Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ J. Valčíka v Porubě má nové multifunkční hřiště. Čekala na něj roky

Základní škola Josefa Valčíka v Ostravě-Porubě se dočkala kvalitního multifunkčního hřiště s umělým povrchem. Dlouhá léta museli školáci za venkovními sportovními aktivitami docházet, či dojíždět na sportoviště, nebo hřiště jiných organizací.

Loni v srpnu začala stavba multifunkčního hřiště na zahradě ZŠ Valčíka. Neuplynul ani rok a už se na něm prohánějí děti. Stavba byla dokončena v těchto dnech a zdárně prošla i kolaudací.

Petra Brodová, místostarostka MOb Ostrava-Poruba: “Náklady na stavbu hřiště byly 4 a půl milionů korun plus ještě další milion si vyvolala nutná plynová přeložka. U hřiště je doplněn základní mobiliář, což je odpadkový koš, lavička a je tam taky stojan na kola.”
Antonín Dohnal, ředitel ZŠ J. Valčíka: “Konečně jsme se dočkali, že máme plnohodnotné sportoviště pro žáky. Ještě nám chybí tady postavit přístřešek pro správce, což se bude dělat v nejbližší době.”

Na multifunkčním hřišti se mohou hrát všechny míčové hry jako házená, malá kopaná, tenis, volejbal, košíková, nebo florbal. A vedle hřiště nechybí ani doskočiště pro skok do dálky.

Anketa: žáci ZŠ J. Valčíka: “Zatím se mi velmi líbí to prostředí. Rozhodně tady budu chodit s klukama hrát, když budu mít volno."
"Neklouže to. Nevím, jaké to je na mokru a dobře se na tom běhá.”

Nové multifunkční hřiště bude v odpoledních hodinách sloužit i lidem z širokého okolí, kteří se sem dostanou brankou z ulice 17. listopadu.

Další multifunkční hřiště s umělým povrchem se momentálně staví u ZŠ Bulharská, které bude navíc doplněno o běžecký ovál se dvěma dráhami o délce 150 metrů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy