Andělská Hora otevřela novou naučnou stezku

  • 12. srpna 2010,
  • 0:00,
  • Bruntál,
  • Ladislav Olejníček

Andělská Hora na Bruntálsku, která má 370 obyvatel a je nejmenším městem v Moravskoslezském kraji, má další atrakci. Tou je naučná stezka na Anenský vrch. O její vznik se nejvíce zasloužil Sportovní klub Annaberg.

Reklama

Naučná stezka je dlouhá asi dva kilometry a má šest zastavení. Začíná u autobusového stanoviště, vede kolem rybníka, prochází nádhernou alejí a končí u kostela svaté Anny na Anenském vrchu.

Petr Drápala, Sportovní klub Annaberg: "Naše sdružení má v místním reg ionu své aktivity a chceme přilákat více turistů, více dětí, ukázat jim naše zajímavosti."

Stanislav Mikulec, firma ARBY, zhotovitel stezky: "Velice moc nám pomohl starosta města Andělské Hory, pan Dušan Vavřík, který sehnal hodně podkladů, CHKO Jeseníky pan Duhonský a hodně jsme sehnali i na internetu na mailech."

Na informačních tabulích je možné dozvědět se spoustu zajímavostí. K posezení slouží bytelné lavice a stoly, nechybějí ani stylové odpadkové koše.

Stanislav Mikulec, firma ARBY, zhotovitel stezky: "Lavice jsou novějšího typu, udělali jsme je z dubu, aby vydržely delší dobu a tabule jsou z výběrového smrkového dřeva."

Dušan Vavřík (nez.), starosta Andělské Hory: "V první řadě bych chtěl poděkovat Sportovnímu klubu Annaberg za to, že tuto akci vůbec uskutečnil. To je velká pomoc pro občany Andělské Hory, ale zejména pro její návštěvníky, kde naučná stezka jim ukáže věci, které by jinak nemohli vidět."

Naučná stezka přišla na 330 tisíc korun. Andělskou Horu, nejmenší město v kraji a možná v celé republice, však nestála ani korunu.

Petr Drápala, Sportovní klub Annaberg: "Žádali jsme prostřednictvím Místní akční skupiny Hrubý Jeseník a přes Státní zemědělský intervenční fond o dotaci na tenhle malý projekt, naučnou stezku. Projekt nám schválili, odsouhlasili, zafinancovali."

Ladislav Velebný (ČSSD), Poslanec PSP ČR: "Naučná stezka Annaberg patří k dalším dobrým počinům tady na okrese v rámci informovanosti občanů a návštěvníků tohoto regionu. Zhostili se toho velice dobře a zato jim patří poděkování. Vítám to."

Dvoukilometrová naučná stezka by měla vydržet spoustu let. V budoucnosti by se dokonce mohla dočkat podstatného prodloužení.
Stanislav Juřena
Bruntál
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč

Detail

VSP STAV s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu