Kulaté výročí budovy se na Petrinu rozhodli připomenout také sportovně a to postupným stokilometrovým během žáků školy.
Michal Dufek:, učitel a spoluorganizátor oslav „Každé dítě přispěje svým maximem, potom ty kilometry se sečtou a na konci doufáme, že to bude stovka. Většinou to bývá kilometr na dítě. Zvládají to, protože mají pocit, že jsou hodně důležití, hlavně ti malí a máme radost, že zatím to vychází.“
Na školním sportovišti se postupně scházely jednotlivé třídy a podle vytrvalosti zdolávaly kilometry kolem školního hřiště.
Anketa, účastníci běhu: „Já uběhla 4 a běželo se mi docela dobře.“
„Já jsem udělal 5 a docela dobře se mi fakt běhalo.“
„Já nechodím na běh, ale dneska se mi běželo vážně dobře.“
Isabela Tomancová:, žákyně školy „Je to doprovodná akce, má teď 100 let ta budova.“
Marek Buťák, žák školy: „Oslava výročí bude 19. září, bude Den otevřených dveří, takže přijďte.“
Součástí oslav výročí jsou také upomínkové kameny, malované staršími žáky.
Laura Brulíková, žákyně školy: „Ty kamínky se budou dávat po celém Bruntále a potom je můžete sbírat a předávat je na jiná místa.“
Isabela Tomancová, žákyně školy: „Nebo taky můžete třeba je vyfotit a označit nás třeba na instagramu nebo na facebooku.“
100 kilometrů k výročí bylo zdoláno a škola se nyní připravuje na hlavní oslavy svého prvního století.
Blanka Hrušková, spolupořadatelka oslav: „My při tom DOV spolupracujeme jednak a knihovnou a jednak se SVČ, chystáme spoustu aktivit. Budou tam nějaké výstavy, které budou tematicky zaměřené buď na školu samotnou nebo na lidi, kteří prošli tou školou. Máme tam nějaké výstupy živé, jsou to historikové na téma Petrinu, což je docela zajímavé téma, chceme tam vstupy i třeba učitelů i ti, kteří prošli naší školou. Zároveň tam mám občerstvení na celý den, takže určitě zveme všechny, kdo třeba si chtějí udělat třídní sraz po x-letech. Myslím si, že se jim tady bude líbit, že se v té budově zdrží určitě třeba celý den. Takže zveme všechny absolventy, ale i nadšence z Bruntálu ať se přijdou podívat. Určitě budou nadšeni a ať to využij na ten třídní sraz.“