Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finále cyklotrialu Českého poháru v Havířově

  • Havířov,

V parku Na Nábřeží v Havířově jsou vytvořené speciální sekce přírodních překážek určené pro pořádání cyklotrialových závodu. Tentokrát se tady konalo finále Českého poháru.

Za tímto uměním jsou roky dřiny. Své o tom ví jezdci, kteří se zúčastnili posledního závodu Českého poháru v cyklotrialu. Finále se konalo v Havířově, kde před pár lety vznikl park, který k takovým závodům přímo vybízí.

Aleš Nenička, organizátor

Jezdec musí projet šipky během dvou a půl minut. Pokud ne, dostává trestné body, které také dostává pokud dá nohu na zem.

Do Havířova již tradičně dorazil náš nejlepší závodník Vašek Kolář, který je držitelem titulu Mistra světa v biketrialu na dvacetipalcovém kole. Na velkém kole závodil poprvé a odvezl si hned první místo.

Vašek Kolář, závodník

Je to fakt hodně odlišné. Já celý život jezdím na malém kole a dneska jsem si vzal horské. Takže je to pro mě hodně něco nového a také mě překvapuje, co s tím jde lépe a co hůře. Zkouším to.

Marek Triner, závodník

Já si myslím, že Vašek dneska na to má. Je to jeho volba. Každopádně jezdí hezky a budu mu držet palce, ať mu to vydrží.

Souboj se odehrál i mezi jezdci na dvacetipalcových kolech.

Matěj Popelka, závodník

Jelo se mi fakt dobře. Sekce se mi líbily a i když je to můj kamarád, tak taky velký soupeř a jsem rád, že jsem ho porazil. Je fakt, že jsme měli i včera závody, tak jsme unavení a nevyspaní, ale bavilo mě to.

Závodníci se nezalekli ani přeskoků přes vysoké klády. Přestože některé pády vypadaly děsivě, nikomu se nic nestalo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků