Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den Země a tradiční jarmark v Krnově

Bruntál |

Krnov i letos oslavil Den Země. A to tradičním jarmarkem, který se konal v sobotu 23. dubna na Hlavním náměstí.

Den Země lákal na řadu atraktivních akcí. Lidé mohli navštívit mimo jiné stánky zdravého města Krnova, odboru životního prostředí městského úřadu nebo klubu českých turistů. Nechyběly ani stánky s občerstvením, ukázky tradičních řemesel a bohatý kulturní program.

Martin Bodešínský, moderátor: „Je to akce, do které se zapojuje nejen městské informační a kulturní středisko jako hlavní partner, ale hlavně město Krnov, zdravé město Krnov, protože je to jedna z akcí, které podporují zdravý životní styl, udržitelnou spotřebu. Z dalších organizátorů bych vypíchl krnovské střední školy.“

Michal Brunclík (ČSSD), místostarosta Krnova: „Myslím si, že je to bezvadná akce, hlavně jsem nadšený z toho, že vyšlo počasí, protože jsme měli malinko obavy, přišla spousta lidí, program je nachystaný myslím si atraktivně, že každý si najde něco, co ho zaujme, nebo co ho baví, takže já jsem za sebe hodně spokojený.“

Na akci se představila i společnost Eko-kom, která si připravila atraktivní show Barevný den s nafukovacími kontejnery.

Emanuel Janda, firma Eko-kom: „Je to barevný den, kde vlastně návštěvníkům – rodiny s dětmi a vůbec všem, kdo přijdou, tak probíráme problematiku třídění odpadu, protože je správné třídit odpad, protože nezatěžujeme životní prostředí, Tyto suroviny se pak dále dají zpracovat. Dospělí i děti samozřejmě u nás s naším lektorem proberou všechny tyto záležitosti a pak se můžou bavit i na našich atrakcích.“

Den země v Krnově je už tradiční, letos jde o 17. ročník a jako každoročně přilákal nejen díky krásnému počasí stovky lidí

Anketa, účastníci akce: „Nejvíce se mi líbí ty atrakce, ty kapely, co tady byly a Misha.“

„Super, myslím, že skvělé počasí, skvělá atmosféra a poměrně hodně lidí, takže paráda.“

„Jo líbí, je hezká, je tu hodně atrakcí.“

Den Země dnes slaví víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa, kterým není lhostejný stav životního prostředí na naší planetě.

Nahlásit chybu


K tématu

Frýdek-Místek ožije 22. února Masopustním jarmarkem

17. února 2025 15:38 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět připravuje na masopustní veselí. Každoroční Masopust zažijí lidé v sobotu na místeckém náměstí. Chybět nebude průvod masek, jarmark plný tradičních produktů a také doprovodný program. Například s tradiční prací a vyprávěním řezníka Krkovičky.

Masopustní veselí opět zachvátilo náměstí Ostrava-Jih

4. března 2025 10:58 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Masopustní jarmark opět po roce rozveselil hrabůvkovské náměstí Ostrava-Jih. Lidé se přišli podívat na tradiční průvod, vynášení prasátka a ve stáncích mohli ochutnat různorodé zabijačkové výrobky. Veselou atmosféru samozřejmě dotvářel i bohatý kulturní program.

Moravská Ostrava a Přívoz ožije Velikonočním jarmarkem

11. dubna 2025 11:04 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

Masarykovo náměstí v centru Ostravy ožije velikonočním jarmarkem. Návštěvníci se mohou už od pondělí až do Velkého pátku těšit na tradiční řemesla, regionální speciality, tematickou výzdobu i kulturní program. Akci připravilo Centrum kultury a vzdělávání ve spolupráci s městským obvodem.


56letý muž oznámil na tísňové lince, že usmrtil svého známého, pak zavěsil. Policie zveřejnila další informace k tragédii ve Vratimově

Dnes 19:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policie zveřejnila další informace ke štědrovečerní tragické události ve Vratimově na Ostravsku. Policisté obvinili muže středního věku ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. Kriminalisté pokračují v intenzivním vyšetřování.

Park za mariánskohorskou radnicí čeká proměna. Nabídne i místo pro svatební obřady

Park za radnicí v Ostravě-Mariánských Horách by se měl výrazně proměnit. Radnice připravuje jeho revitalizaci a ještě před zahájením prací představila záměr místním obyvatelům. Ti se mohli zapojit do veřejné debaty a říct, co by v parku chtěli změnit.

Před svinovským kostelem stojí unikátní betlém

Dnes 9:38 | Ostrava-Svinov | Pavel Straka

Ve Svinově letos poprvé vznikl obecní betlém. Nejde však jen o vánoční dekoraci, ale o nový symbol setkávání, který má lidem v uspěchané době připomenout klid a pospolitost.

Vražda na Štědrý den v domě ve Vratimově? Policie zadržela podezřelého

Včera 16:29 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyjížděli na Štědrý den dopoledne k tragickému případu do Vratimova na Ostravsku. V jednom z domů nalezli muže bez známek života. Policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt, případem se nyní zabývají krajští kriminalisté.

Vánoční solidarita v Horní Suché pomohla malé Nelince

Dnes 11:03 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Lidé v Horní Suché ukázali, že jim není lhostejný život jejich sousedů. Společná iniciativa přinesla konkrétní pomoc rodině malé Nelinky, která potřebuje dlouhodobou podporu při náročné péči.


Na jarmarku vznikla jedinečná socha pro Studénku

Včera 12:51 | Studénka | Petra Dorazilová

Poslední sobotu před Štědrým dnem se na náměstí Republiky konaly vánoční trhy. Vedle prodejních stánků nabídly také tvořivé dílny. V jedné z nich vznikla originální dřevěná socha pro Studénku.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě po více než 30 letech mění svůj vizuální styl. Má i nový výdejový box

Včera 13:22 | Opava | Yvona Fajtová

Knihovna Petra Bezruče v Opavě přichází s výraznou novinkou. Po více než třiceti letech mění svůj vizuální styl. Má nové logo, nové barvy i moderní grafiku. Zároveň před hlavní budovu nechala instalovat výdejový box, díky kterému si lidé budou moci vyzvednout své knihy kdykoliv.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Pekaři

Krnov Nástup: od 1. ledna 2026 od 26 880 do 36 700 Kč/měsíc

Na obchvatu Bruntálu probíhají práce i v zimním období

22. prosince 2025 15:34 | Bruntál | Karel Soukop

Řidičům i obyvatelům Bruntálska se již brzy uleví. Jihovýchodní obchvat Bruntálu odvede velkou část tranzitní osobní i nákladní dopravy z centra města. Jeho stavba byla započata v březnu loňského roku a má trvat 27 měsíců.

Vánoční příběh pro školy, školky i veřejnost v městském divadle sehrála místní ZŠ Amos

19. prosince 2025 10:30 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálská ZŠ Amos je jedinou v celém regionu, která si stále drží tradici hraní divadel pro veřejnost. Při současném časovém i pracovním přetížení učitelů ve školách jde opravdu o úctyhodné aktivity. Každoročně v zimě a v létě škola připravuje představení v městském divadle.

Děti dětem – starší zahráli pohádku s výchovou i poučením předškolákům z bruntálských školek

18. prosince 2025 18:53 | Bruntál | Karel Soukop

Jen málo základních škol dnes z časových důvodů hraje vlastní divadla či pohádky. V Bruntále se do toho opět po letech pustili na 1. základní škole. Starší žáci z 8. a 9. tříd nacvičili pohádku pro předškoláky ze všech místních mateřských škol. Navíc do ní vložili i výchovné a vzdělávací prvky.

Vánoční příběh pro školy, školky i veřejnost v městském divadle sehrála místní ZŠ Amos

17. prosince 2025 11:41 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntálská ZŠ Amos je jedinou v celém regionu, která si stále drží tradici hraní divadel pro veřejnost. Při současném časovém i pracovním přetížení učitelů ve školách jde opravdu o úctyhodné aktivity. Každoročně v zimě a v létě škola připravuje představení v městském divadle.

Brněnští skauti přivezli letošní Betlémské světlo do Jeseníků, letos dokonce o týden dříve

16. prosince 2025 10:00 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Do Jeseníků dorazilo letošní Betlémské světlo, do Bruntálu ho přivezli skauti z Brna

15. prosince 2025 11:16 | Bruntál | Karel Soukop

Také letos již do Jeseníků dorazil plamínek, odebraný z věčného ohně v betlémské jeskyni v Palestině. Jako symbol míru a přátelství ho již od roku 1989 přivážejí skauti z Brna, navazující na původní aktivitu rakouských exilových skautů.

Den Země a tradiční jarmark v Krnově
Vydáno 27. dubna 2016 8:24, Bruntál, Karel Soukop
Krnov i letos oslavil Den Země. A to tradičním jarmarkem, který se konal v sobotu 23. dubna na Hlavním náměstí.

Den Země lákal na řadu atraktivních akcí. Lidé mohli navštívit mimo jiné stánky zdravého města Krnova, odboru životního prostředí městského úřadu nebo klubu českých turistů. Nechyběly ani stánky s občerstvením, ukázky tradičních řemesel a bohatý kulturní program.

Martin Bodešínský, moderátor: „Je to akce, do které se zapojuje nejen městské informační a kulturní středisko jako hlavní partner, ale hlavně město Krnov, zdravé město Krnov, protože je to jedna z akcí, které podporují zdravý životní styl, udržitelnou spotřebu. Z dalších organizátorů bych vypíchl krnovské střední školy.“

Michal Brunclík (ČSSD), místostarosta Krnova: „Myslím si, že je to bezvadná akce, hlavně jsem nadšený z toho, že vyšlo počasí, protože jsme měli malinko obavy, přišla spousta lidí, program je nachystaný myslím si atraktivně, že každý si najde něco, co ho zaujme, nebo co ho baví, takže já jsem za sebe hodně spokojený.“

Na akci se představila i společnost Eko-kom, která si připravila atraktivní show Barevný den s nafukovacími kontejnery.

Emanuel Janda, firma Eko-kom: „Je to barevný den, kde vlastně návštěvníkům – rodiny s dětmi a vůbec všem, kdo přijdou, tak probíráme problematiku třídění odpadu, protože je správné třídit odpad, protože nezatěžujeme životní prostředí, Tyto suroviny se pak dále dají zpracovat. Dospělí i děti samozřejmě u nás s naším lektorem proberou všechny tyto záležitosti a pak se můžou bavit i na našich atrakcích.“

Den země v Krnově je už tradiční, letos jde o 17. ročník a jako každoročně přilákal nejen díky krásnému počasí stovky lidí

Anketa, účastníci akce: „Nejvíce se mi líbí ty atrakce, ty kapely, co tady byly a Misha.“

„Super, myslím, že skvělé počasí, skvělá atmosféra a poměrně hodně lidí, takže paráda.“

„Jo líbí, je hezká, je tu hodně atrakcí.“

Den Země dnes slaví víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa, kterým není lhostejný stav životního prostředí na naší planetě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000003849/den-zeme-a-tradicni-jarmark-v-krnove