Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva motokrosaři kradli motorky po celé zemi

  • Bruntál,

Zajímavého koníčka si vybrali dva mladíci z Hradce Králové. Spojili v něm totiž svou lásku ke sportu a k penězům. Na motorkách totiž nejen jezdili, ale také je kradli a to po celé zemi. Dopadli je až bruntálští kriminalisté.

Dva mladíky ve věku 24 a 26 let z Hradce Králové spojila kromě obliby motokrosu i obliba ke krádežím. Využili toho, že krosové speciály nemají registrační značky a tak je po krádeži jen trochu předělali a mohli je prodávat, aniž by je jejich původní majitel poznal. Občas přibrali i nějakého veterána, to ale spíš do sbírky jednoho ze zlodějů.

Milan Rechtorik, kriminalista: “Jediná identifikace krosových motorek je vyražené číslo na rámu. Nejsou nikde registrovány. Oni upravili číslo rámu a vnější vzhled.”

Vykradli 10 garáží, ze kterých si odvezli 14 motorek. Například v Kopřivnici, Třebíči nebo Bruntále. 8 z nich byly motokrosové speciály. Ostatní veteráni. Motorky si tipovali na internetových bazarech.

Tomáš Domiter, kriminalista: “Bavíme se o Motoinzerci a nebo Bazošu. V některých případech na inzerát telefonovali a pod vymyšleným jménem předstírali zájem o tu motorku.”

Při domovní prohlídce našli kriminalisté 8 motorek. Ty budou vráceny majitelům. Co bude se zbývajícími, zatím není jasné. Některé byly rozebrány a některé si koupili nic netušící lidé. Mladíci s kriminalisty spolupracují. Prý nejprve kradli kvůli peněz a později už jen ze zábavy.

Nahlásit chybu


K tématu
Radim - zem. s.r.o. - pracoviště
Milotice nad Opavou
od 125 do 162 Kč/hod.

Detail