Památné stromy Bruntálska na bruntálském zámku

  • 10:17,
  • Bruntál ,

Zajímavou výstavu je možné zhlédnout ve výstavních prostorách bruntálského zámku. Nese název Památné stromy na Bruntálsku a připravilo ji místní muzeum.

Na Bruntálsku je celkem sto čtrnáct památných stromů, což je podle odborníků poměrně hodně. Na výstavě si může návštěvník prohlédnout fotografie těch nejzajímavějších.

Iveta Svobodová, autorka výstavy: „Jsou to fotografie stromů v průběhu roku, jak se mění, jak se mění listí a barva a habitus tohoto stromu. Jsou to fotografie tak, jak jsme to nafotili to znamená neupravované, neretušované.“

Josef Svoboda, fotograf: „Král modřínů, protože bylo vždycky nejhorší počasí a je největší.“

Anketa, návštěvníci výstavy: „Král modřínů, protože bylo vždycky nejhorší počasí a je největší.“

„Nemám oblíbený strom.“

„Javor.“

„Kaštan.“

„Topol. Já jsem topol.“

„Moje lípa.“

Památný strom, by měl být významný svým celkovým vzhledem, věkem, nebo se k němu může vztahovat nějaká historická událost či pověst. Návrh na vyhlášení památného stromu může podat každý.

Iveta Svobodová, autorka výstavy: „Může to navrhnout na městský úřad, na odbor životního prostředí a oni ti potom projednají s Agenturou ochrany přírody a krajiny. Je kolem toho vyhlášeno ochranné pásmo a u každého je vlastně cedule, že je to památný strom.“

Výstavu je možné navštívit ve velké výstavní síni zámku do 6. ledna příštího roku a to denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin.
Mateřská škola, Karla Čapka 12a, Krnov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Krnov
od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

KOVOŠROT - MORAVIA CZ a.s. - pracoviště
Malá Štáhle
od 17 500 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

VESPER FRAMES s.r.o. - pracoviště
Malá Štáhle
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků