Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Památné stromy Bruntálska na bruntálském zámku

  • Bruntál,

Zajímavou výstavu je možné zhlédnout ve výstavních prostorách bruntálského zámku. Nese název Památné stromy na Bruntálsku a připravilo ji místní muzeum.

Na Bruntálsku je celkem sto čtrnáct památných stromů, což je podle odborníků poměrně hodně. Na výstavě si může návštěvník prohlédnout fotografie těch nejzajímavějších.

Iveta Svobodová, autorka výstavy: „Jsou to fotografie stromů v průběhu roku, jak se mění, jak se mění listí a barva a habitus tohoto stromu. Jsou to fotografie tak, jak jsme to nafotili to znamená neupravované, neretušované.“

Josef Svoboda, fotograf: „Král modřínů, protože bylo vždycky nejhorší počasí a je největší.“

Anketa, návštěvníci výstavy: „Král modřínů, protože bylo vždycky nejhorší počasí a je největší.“

„Nemám oblíbený strom.“

„Javor.“

„Kaštan.“

„Topol. Já jsem topol.“

„Moje lípa.“

Památný strom, by měl být významný svým celkovým vzhledem, věkem, nebo se k němu může vztahovat nějaká historická událost či pověst. Návrh na vyhlášení památného stromu může podat každý.

Iveta Svobodová, autorka výstavy: „Může to navrhnout na městský úřad, na odbor životního prostředí a oni ti potom projednají s Agenturou ochrany přírody a krajiny. Je kolem toho vyhlášeno ochranné pásmo a u každého je vlastně cedule, že je to památný strom.“

Výstavu je možné navštívit ve velké výstavní síni zámku do 6. ledna příštího roku a to denně mimo pondělí od 9 do 16 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Krnov
Krnov
od 9 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

ALGON, a.s. - pracoviště
Staré Město
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail