Reklama

Na veletrhu Regiontour nechyběl ani Bruntál

Město Bruntál se také letos, ostatně jako každý rok, zúčastnilo Veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Letošní veletrh přinesl několik důležitých novinek.

Stáhnout video
Reklama

Jednou z nejdůležitějších novinek na letošním Regionturu, která se přímo týkala našeho regionu, byl společný stánek Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

„Máme společnou problematiku, společný kraj. Já si myslím, že to je cesta kupředu,“ potvrzuje starosta Moravskoslezského Kočova Josef Havlík (nez.)

Naprostá většina účastníků hodnotila společný stánek velmi kladně. Jeseníky leží v obou krajích a dosavadní propagace byla někdy poněkud roztříštěná.

„Tohle pohoří nás spojuje a jako takovou ochutnávku tady nabízíme třeba olomoucké tvarůžky, frýdecko-místeckou marlenku, kofolu, vineu, všechno regionální potraviny,“ říká Ondřej Hajda, šéf expozice MS kraje.

„Už jenom, když se podíváme tady na pult, tak máme lyžování v Beskydech úplně stejné jako lyžování v Jeseníkách, kdy vlastně tyto brožurky jsou stejné, ale v podstatě propagujeme jako MS kraj dohromady obě dvě oblasti, což si myslím je velmi pozitivní,“ chválí záměr místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

„Skibusy, které realizujeme s podporou Olomouckého kraje. Tyhlety skibusy můžete využít z Jeseníku, ale také z druhé strany z Koutů a vyvážejí všechny lyžaře nahoru na Červenohorské sedlo,“ doplňuje marketingový manažer Sdružení cestovního ruchu Jan Štolba.

Propagace obou krajů byla, jak se říká, interaktivní. V tak zvaných workshopech si mohli zájemci některé zajímavosti přímo vyzkoušet.

„Máme tady tradiční expozici turistických známek, propagujeme také místní řemesla“ představuje Ladislav Šín, expozice Rýmařovsko a výrobce turistických známek.

„My jsme přišli ukázat staré venkovské zvyky a taky náš chov oveček Valašek,“ dodává Vladimíra Křenková z eko farmy ve Stránském.

Reakce na společný stánek byly vesměs pozitivní. Jeho skutečný přínos však ukáže až čas.

ReklamaOd Alexandra k Čingischánovi / výstava

02.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Svatoslav Böhm / výstava plastik a kreseb

16.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Pozdně gotické plastiky / výstava

17.05. 9:00 - 01.09. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bruntál
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

RAME CZ s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu