Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na veletrhu Regiontour nechyběl ani Bruntál

  • Bruntál,

Město Bruntál se také letos, ostatně jako každý rok, zúčastnilo Veletrhu cestovního ruchu Regiontour v Brně. Letošní veletrh přinesl několik důležitých novinek.

Jednou z nejdůležitějších novinek na letošním Regionturu, která se přímo týkala našeho regionu, byl společný stánek Olomouckého a Moravskoslezského kraje.

„Máme společnou problematiku, společný kraj. Já si myslím, že to je cesta kupředu,“ potvrzuje starosta Moravskoslezského Kočova Josef Havlík (nez.)

Naprostá většina účastníků hodnotila společný stánek velmi kladně. Jeseníky leží v obou krajích a dosavadní propagace byla někdy poněkud roztříštěná.

„Tohle pohoří nás spojuje a jako takovou ochutnávku tady nabízíme třeba olomoucké tvarůžky, frýdecko-místeckou marlenku, kofolu, vineu, všechno regionální potraviny,“ říká Ondřej Hajda, šéf expozice MS kraje.

„Už jenom, když se podíváme tady na pult, tak máme lyžování v Beskydech úplně stejné jako lyžování v Jeseníkách, kdy vlastně tyto brožurky jsou stejné, ale v podstatě propagujeme jako MS kraj dohromady obě dvě oblasti, což si myslím je velmi pozitivní,“ chválí záměr místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

„Skibusy, které realizujeme s podporou Olomouckého kraje. Tyhlety skibusy můžete využít z Jeseníku, ale také z druhé strany z Koutů a vyvážejí všechny lyžaře nahoru na Červenohorské sedlo,“ doplňuje marketingový manažer Sdružení cestovního ruchu Jan Štolba.

Propagace obou krajů byla, jak se říká, interaktivní. V tak zvaných workshopech si mohli zájemci některé zajímavosti přímo vyzkoušet.

„Máme tady tradiční expozici turistických známek, propagujeme také místní řemesla“ představuje Ladislav Šín, expozice Rýmařovsko a výrobce turistických známek.

„My jsme přišli ukázat staré venkovské zvyky a taky náš chov oveček Valašek,“ dodává Vladimíra Křenková z eko farmy ve Stránském.

Reakce na společný stánek byly vesměs pozitivní. Jeho skutečný přínos však ukáže až čas.

Nahlásit chybu


K tématu
LEFOX, s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 9 000 do 14 000 Kč/měsíc

Detail

TnTgrup s.r.o. - pracoviště Rýmařov
Rýmařov
od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail