Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

„Výstava kde nic není“ nadchla všechny bez rozdílu věku

  • Bruntál,

Czech Inovation Expo – to je název unikátní výstavy, která se na svém putování po světě zastavila mezi Tokiem a Pekingem na SPŠ a OA v Bruntále. Dlouhá zeď plná piktogramů a chytrý mobil nebo tablet je vše co potřebujete ke shlédnutí jedinečné expozice, při níž je využívána tzv. rozšířená realita.

Důvodem proč právě Bruntál navštívila tato výstava je to, že ředitelem jedné z pořadatelských firem je absolvent, který před dvanácti lety na bruntálské průmyslovce maturoval. Celý prezentační projekt je výsledkem práce Českých center a vznikl v rámci oslav Československé státnosti.

„Tyto obrázky fungují pomocí rozšířené reality, která je naprogramovaná, na stěnách tady uvidíte symboly a pomocí aplikací,které se dají stáhnout buďto v Appstoru nebo v Playstoru do svých chytrých zařízení tak potom při namíření se vám tam odehrávají jednotlivé animace,“ vysvětluje vedoucí projektu Přemysl Pela.

„Může si to vyzkoušet každý, kdo má telefon nebo tablet a je to taková interaktivní ukázka toho, co ČR může nabídnout na poli výzkumů a inovací,“ dodává absolvent bruntálské SPŠ Zdeněk Komenda.

Výstava má obrovský vzdělávací a didaktický potenciál. Animace, které se po stažení aplikace CIE AR zobrazují, je možno proklikem propojit s dalšími informacemi na internetu.

„Je to velmi moderní forma vzdělávání dětí, chceme zpřístupnit expozici i žákům základních škol,“ doplňuje ředitel SPŠ a OA Jan Meca.

„Paráda, určitě další věc, abychom současnou vědu a techniku přiblížili dětem,“ hodnotí ředitel 4.ZŠ Leoš Sekanina.

Anketa, návštěvníci výstavy: „Já s tím moc neumím ale je to bezvadný.“

„Je to nadčasové, je to inovativní, pěkné moc.“

„Zajímavý, je to dobrý nápad mi přijde.“

„Já si myslím, že se dozvíme hodně nových věcí tady o tom.“

Dalším působištěm této výstavy bud senát ČR a hned nato, v dubnu, bude výstava součástí prezidentské návštěvy Miloše Zemana v čínském Pekingu.

Nahlásit chybu


K tématu