Bruntál má čtyři nové držitele ocenění Zlatý Amos

  • 22:52,
  • Bruntál ,

Na slavnostním setkání se v bruntálském městském divadle sešli na pozvání vedení města učitelé, vychovatelé a další pedagogičtí pracovníci ze všech bruntálských základních, mateřských i středních škol. Současně se 4 z nich stali držiteli ocenění Zlatý Amos.

Jana Kočařová, Zdena Repková, Miroslava Horáková a Antonín Zgažar. To jsou noví držitelé titulu Zlatý Amos, které tradičně v rámci Dne učitelů oceňuje Město Bruntál.

„Jsem hrozně ráda, že to mám za sebou, jsem hrozně šťastná, děkuji,“ říká oceněná učitelka Miroslava Horáková.

„Je to takové překvapení. To jsou takové infarktové stavy pro mě. Před tabulí mi líp, než na pódiu,“ dodává další oceněná Zdena Repková.

Práce učitelů je v dnešní době opravdu nelehká, svázaná mnoha předpisy, náročná na čas i psychiku a stále ještě ne úplně doceňovaná.

„Učitel v dnešní době kromě toho, že musí být řídící, musí sdělovat, musí kontrolovat, musí být hodně empatický, musí to být člověk, který je dobrým facilitátorem, který je průvodcem dětí ke vzdělání, který je učí, orientovat se v dnešním světě, který z nich vytáhne to nejlepší, co v nich je, učí je být sebevědomými, učí je vlastní sebeúctě,“ hodnotí místostarostka Hana Šutovská (nez.).

„Určitě si to zaslouží za svoji nelehkou práci, protože vychovávat dnešní mládež je náročné vzhledem k podmínkám v dnešním školství v oblasti financování, v oblasti inkluze a tak dál,“ doplňuje vedoucí Oddělení školství Radek Štoller.

Ocenění všem novým držitelům Zlatého Amose předalo vedení města i Oddělení školství. Součástí slavnostního večera bylo i bohaté pohoštění všech učitelů a pozvání všech na komediální divadelní představení známých pražských herců s názvem Doktor v nesnázích.
Muzika bez hranic: Barokní extempore

17.11. 17:00 - 18.10. 22:48
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 18.10. 22:48
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Jiří Slavík
Bruntál
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu