Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velikonoce na bruntálském zámku v zimním hávu

  • Bruntál,

Poněkud netradičně vypadaly letošní Velikonoce na zámku v Bruntále. Poletující sníh navozoval spíš atmosféru Vánoc než blížících se svátků jara.

Návštěvníci se ale nepřízní počasí nenechali odradit a dobře udělali. Pořadatelé pro ně připravili zajímavý program. Kromě velikonočního jarmarku a občerstvení v něm nechyběla celá škála kulturních vystoupení.

„Tak jsou také vystoupení různých škol, školek a zájmových skupin. Jsou zde velikonoční dílničky v režii SVČ. Je k dispozici expozice příroda Bruntálska, výstava Velikonoční kraslice, ale také výstava Zámek obrazem,“ přibližuje Jana Franková, ředitelka SVČ Bruntál.

„Máme připravený také program pro malé děti, kdy o půl druhé bude tady vystupovat ostravské divadélko s pohádkou Nezbedná čarodějnice a potom máme taky nějaký program pro dospělé od tří hodin, kdy tady vystoupí, bude divadelní vystoupení v Audienčním sále,“ dodává ředitelka Muzea Bruntál Jitka Koščáková.

Velký zájem děti i dospělí projevili jako vždy o tvořivé dílny. Ty probíhaly v režii Střediska volného času.

„Tak tady máme stanoviště, kde zdobí kraslice, mají polystyrenová vajíčka, která si namalují, napíchnou si to na špejli a mají to jako zápich do květináče. Takovou jarní dekoraci,“ říká Jitka Floriánová z SVČ Bruntál.

„Tady u mě děti malují odlitky zen sádry a na jiných stanovištích vyrábí kuřátka, vajíčka a perníky si zdobí,“ doplňuje za SVČ Bruntál Marcela Rozprýmová.

Připravit akci podobného rozsahu není žádná maličkost. Podílejí se na ni desítky lidí.

„Na jarmarku se podílela spousta zaměstnanců muzea. Byly to jak paní Lesáková nebo paní Nováková již tradičně, ale také ostatní a ten program letos byl opravdu bohatý, takže věřím, že si návštěvníci najdou to, co jim bude vyhovovat,“ uzavírá ředitelka Muzea.

Přání pořadatelů bylo vyslyšeno. Naprostá většina návštěvníků odcházela ze zámku spokojených.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy