Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní MČR v naturální kulturistice a fitness v Bruntále

  • Bruntál,

Velkou sportovní událost má za sebou město Bruntál. V městském divadle proběhl druhý ročník Mezinárodního mistrovství České republiky v naturální kulturistice a fitness.

Druhého ročníku mezinárodní soutěže se zúčastnili závodníci ze sedmi zemí z celé Evropy. V devatenácti kategoriích startovalo celkem osmdesát tři soutěžících.

„Bruntál má zastoupení v letošním roce devíti holčičkami, které trénuji. Máme i mistryni České republiky pro letošní rok. Všechny děti, které se umístí z České republiky na prvním až třetím místě, se nominovaly na Mistrovství světa,“ říká ředitelka soutěže a prezidentka ČANKF Eva Mistrová.

Anketa, účastníci mistrovství: „Jsem z České republiky a fitness dělám dva roky a půl. Soutěžila jsem v kategorii deset až jedenáct let,“ říká nová mistryně ČR Eliška Valčíková z Hodonína.

„Já jsem tady z Bruntálu a fitness dělám ani ne dva roky, zhruba dva roky. Já jsem tancovala na muziku z Pomády,“ dodává další mistryně Bára Nečasová z Bruntálu.

„Super to tady bylo,“ hodnotí mistr ČR Michal Říha z Brna.

„Jsem z Prievidze. Bylo to úžasné, první soutěž, takže jsem velmi mile překvapená. Ještě jednou děkuji,“ děkuje mistryně ČR Alexandra Hutárová se slovenské Prievidze.

Mezinárodní mistrovství se v Bruntále poprvé konalo vloni. Po dobrých zkušenostech se organizátoři rozhodli uspořádat jej zde i letos.

„Organizačně je soutěž velmi dobře zajištěná. Prostě se už za ty roky dokážeme přizpůsobit tomu různorodému sportovnímu zázemí a umíme nastavit časový harmonogram a to celé tak, aby bylo zajímavé i pro diváky. Jsou to, řeknu, na vysoké úrovni ty sestavy,“ hodnotí soutěž Wiliam Rigo, prezident Slovenské asociace kulturistiky

Bruntálské mezinárodní mistrovství České republiky bylo první soutěží letošní závodní sezóny. Mistrovství světa proběhne letos druhý týden v červnu v Aténách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy