Reklama

Bruntál má nový zápis v České knize rekordů

  • 26. června 2019,
  • 9:57,
  • Bruntál,
  • Karel Soukop

Zástupci pelhřimovské agentury Dobrý den připsali v Bruntále nový zápis do České knihy rekordů. Zásluhou místního konstruktéra a automobilového nadšence George Negru spatřil světlo světa nejnižší závodní automobil Škoda Georgina.

Reklama

„Chodci na ulici mě přehlížejí, protože jsem výškou mimo jejich zorný úhel,“ popsal svůj příjezd na bruntálské náměstí konstruktér auta. Od dopoledne probíhalo oficiální měření avantgardního automobilu.

„Škoda 100 Georgina GTR, obsah motoru je to Favorit převrtanej na 1375, asi 120 koní by tam mělo být, točí to přes 8 000, takže při plném pátém stupni to jede 180,“ popisuje autor a konstruktér George Negru.

Automobil má kompletní hliníkovou karosérii. Předmětem měření zástupci agentury Dobrý den z Pelhřimova byla právě výška auta.

„Měřili jsme to ve třech bodech. Při prvním měření nám to vyšlo 722, při posledním 721 mm. Takže rekord byl uznán,“ potvrzuje komisař Agentury Dobrý den Jiří Kadula.

Hmotnost automobilu je 495 kilogramů. Celá konstrukce je vlastní nápad autora. Auto je prototypem, který není pro svou malou výšku homologován. Přesto s ním George Negru může jezdit například jako předjezdec závodů, což si vyzkoušel poprvé na známém Ecce Homo ve Šternberku.

„Ecce Homo tam jsem chytl prostě nějaký zkrat tak jsem jel naplno a na 180 to šlo, při osmi tisících dvěsta,“ vzpomíná George Negru.

Další auto konstruktér z finančních důvodů zatím nechystá. V tuto chvíli je spokojený s tím, co v bojových podmínkách dokázal.
OSRAM Česká republika s.r.o.
Bruntál
od 16 000 Kč do 18 000 Kč

Detail

AL INVEST Břidličná, a.s.
Bruntál
od 115 Kč do 120 Kč

Detail

Obec Dětřichov nad Bystřicí
Bruntál
od 37 330 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu