Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětřichovští farníci upravují místo setkávání u kostela. Jejich projekt podpořil i biskup Lobkowitz

  • Bruntál,

Uvést do původní podoby kříž na místním hřbitově se rozhodla skupina dobrovolníků z Dětřichova nad Bystřicí na Bruntálsku. Kříž bude součástí odpočinkové zóny, která má všem zpříjemnit návštěvu kostela i místního hřbitova.

Kříž stojí poblíž dětřichovského kostela sv. Jiří, kulturní památky, která prošla před několika lety důkladnou opravou. Teď přišlo na řadu i okolí kostela.

„Chtěli bychom vlastním přičiněním a vlastní prací docílit toho, aby byl opraven tento kříž kamenný, který tu stojí a ostatní dobrovolníci ve svém volném čase tu vybudovali takové nové místo oddechu,“ přibližuje správce kostela a dobrovolník Karol Volf.

„Aby ten křížek byl pěkný a aby po nás zůstala pěkná památka. Pan biskup nám napsal krásný dopis, že nám žehná v našem díle a že si cení, že se staráme o křesťanské kulturní památky,“ dodává autorka projektu Elena Štrbačková.

Většinu peněz na projekt restaurování kříže se podařilo získat z Nadace VIA. Na jeho podporu se v kostele sv. Jiří uskutečnil koncert pěveckého sboru Bernardini z Břidličné,

„Byl zamýšlen jako určitá podpora tohoto projektu s tím, že výtěžek ze vstupného, které je dobrovolné pro každého, bude použit na financování tohoto projektu,“ uzavírá Karol Volf.

Restaurátorské práce už začaly. Svou původní podobu by kříž měl získat během několika týdnů.
Mateřská škola, Karla Čapka 12a, Krnov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Krnov
od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

Město Bruntál
Bruntál
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků