Dokonalá proměna bruntálského Petrina. Podívejte se, jak dopadla rekonstrukce

Dokonalou proměnou prošel vnitřní dvůr, atrium, budovy bruntálského Petrina. Nevzhledný dvůr nabyl reprezentativní podobu. Budova je centrem vzdělávání, sídlí zde mateřská i základní škola, Středisko volného času a Městská knihovna.

Budova Petrina prošla před nedávnem celkovou rekonstrukcí, při níž byly na vnitřním dvoře zbourány nepůvodní provizorní stavby.

„Nicméně již nedošlo na dotažení samotného atria, což je vždycky trošku problém, když se odchází ze stavby a přichází se znovu,“ doplňuje vedoucí Odboru správy majetku, investic a dotací MěÚ Bruntál Michal Kafura.

Práce navíc komplikovala skutečnost, že do atria je pouze jediný úzký vjezd. I s tím si ale stavební firma poradila.

„Dovolte mi, abych poděkovala všem, kteří se na akci podíleli hlavně zhotoviteli firmě Stakr, samozřejmě stavebnímu dozoru panu Ing. Zlámalovi, v neposlední řadě samozřejmě architektovi, který celý tento prostor navrhl, panu architektovi Lýskovi,“ děkuje Hana Šutovská (nez.), místostarostka Bruntálu:

V budově Petrina sídlí základní a mateřská škola, městská knihovna a středisko volného času. Všechny tyto instituce už mají své představy a plány na využití nového atria.

„Jsme strašně šťastní, že se podařila realizace tohoto atria, které je moc krásné. Plánujeme zde realizovat různé kulturní akce, ať už jsou to koncerty, divadla nebo třeba autorská čtení městské knihovny,“ říká ředitelka školy Milena Zatloukalová.

„Středisko volného času plánuje zde v tom krásném novém atriu několik akcí. Předpokládáme, že půjde hlavně o zahájení školního roku. Konec školního roku, akademie a podobně,“ dodává Jana Franková, ředitelka Střediska volného času.

Vybudování nového atria zaplatilo v plném rozsahu město. Dotaci se na tento typ projektu se nepodařilo zajistit.
Festivalový koncert SHF: Laureáti Gramophone awards

23.09. 19:00 - 21.09. 5:01
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 5:01
Bruntál, Vaše kancelář nebo pracoviště

MetalPlast Lipník n. B. a.s.
Bruntál
od 15 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Horní Benešov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 27 300 Kč do 31 520 Kč

Detail

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bruntál
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků