"Okna se rozpadala," líčí ředitel školy. Podívejte se, jak ZŠ Cihelní vypadá po renovaci

  • 13:59,
  • Bruntál,

Nový školní rok zahájili žáci bruntálské Základní školy Cihelní v nově renovované budově. Opravou takového rozsahu prošla budova školy úplně poprvé.

Škola Cihelní byla postavena v roce 1985. Od té doby prodělala pouze dílčí úpravy. Důkladná renovace už proto byla nevyhnutelná a neodkladná.

„Okna se rozpadala a musím říci, že to přišlo opravdu za pět minut dvanáct a ten výsledek je úplně úžasný a nádherný,“ popisuje ředitel školy Jiří Pozdíšek.

Celá budova byla také zateplená a ve třídách byly instalované tak zvané rekuperační jednotky. Ty zajišťují výměnu vzduchu bez starého známého otevírání oken. Větrání ve třídách je při tom důležité.

„Když ty děti v té třídě jsou a pokud není možnost větrat, tak vlastně se tam vydýchává ten vzduch a zvyšuje se koncentrace oxidu uhličitého, což znamená, že ty děti jsou víc v útlumu, chce se jim víc spát,“ dodává ředitel školy.

„To znamená, že se v tuto chvíli jedná o první školu, kde je zajištěna v učebnách výměna vzduchu jaksi automaticky bez onoho klasického větrání, které jsme všichni znali,“ říká Michal Kafura, vedoucí Odboru správy majetku, investic a dotací MěÚ Bruntál.

Práce probíhaly podle předem schváleného harmonogramu. Žádné závažnější problémy opravu nezdržely.

„Nejnáročnější bylo množství práce skloubit s termínem a samozřejmě jsme se vždycky modlili, aby nám přálo počasí.“ uzavírá Markéta Formánková, jednatelka stavební firmy.

Renovace budovy si vyžádala náklady ve výši zhruba 40 milionů korun. Městu se na ni podařilo získat dotaci od Státního fondu životního prostředí.
Muzika bez hranic: Barokní extempore

17.11. 17:00 - 13.11. 10:22
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 13.11. 10:22
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

MUDr. Alena Mazalová
Bruntál
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Karlova Studánka, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 16 000 Kč

Detail

ELKOPLAST CZ, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků