Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

S Karlem Lopraisem v čele a už po dvacáté. Veteránská tour Trofeo Niké navštívila Bruntál

  • Bruntál,

Bruntál byl jednou ze zastávek dvacátého ročníku Trofeo Niké, podhorské jízdy veteránů. Další ze zastávek na Bruntálsku byly pak přehrada Slezská Harta a lázně Karlova Studánka.

Trofeo Niké si klade za cíl ukázat lidem krásu historických automobilů a současně, a vlastně především, jim přinášet radost a nezapomenutelné zážitky.

„Trofeo Niké má dnes krásnou trasu kolem Slezské Harty. Od 12 hodin budeme v Razové v centru Slezská Harta, kde je nádherná pouť připravená a všechny naše veterány se určitě těší V neděli Trofeo Niké zavítá do Karlovy Studánky,“ popisuje mluvčí tour Andrea Mlčochová.

Na všech zastávkách Trofeo Niké bylo pro návštěvníky připraveno moderované představení všech zúčastněných veteránů. Diváci jenom žasli nad dovedností našich dědů a pradědů.

Trofeje Niké se letos účastnily na čtyři desítky vozidel. V koloně jely po vlastní ose i vozy více než stoleté.

„Přijeli jsme francouzským automobilem Loraine de Dietrich. Je to automobil z roku 1907. Je to automobil, který má výrobní číslo 002, je to zatím jediný dochovaný exemplář a je to automobil se dvěma karoseriemi. Tato karoserie je Coupe de Ville a ještě je k tomu letní karoserie, která je Mylord a je to karosované firmou Rotschild a Fill. Je to prestižní karosárna,“ popisuje majitel nejstaršího vozu Pavel Beran z Lanškrouna.

„Přijeli jsme kousíček od Hradce Králové, abychom podpořili tuhle nádhernou akci. Cítím se moc krásně, deštníček máme, botičky máme, teplíčko máme, kávu máme, milé lidi máme, takže je nám tu strašně krásně,“ říká Miriam Kvasničková ze Spolku panstva na tvrzi Žíželves.

Bruntál je pravidelnou zastávkou jízdy veteránů. Přehlídka historických automobilů vždy přiláká množství diváků.

„Je moc příjemné, že Trofeo Niké opět po roce zavítalo i do Bruntálu a naši občané a návštěvníci města mají příležitost vidět tato nádherná, ale opravdu nádherná vozidla před bruntálským zámkem a my můžeme všichni společně se kochat právě takovými historickými exponáty,“ uzavírá starosta Bruntálu Petr Rys (nez.).

Moravskoslezský kraj pokládá Trofeo Niké za prestižní akci. Záštitu nad dvacátým ročníkem převzal náměstek hejtmana Jan Krkoška.
AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

LESCUS Cetkovice, s.r.o. - pracoviště Bruntál
Bruntál
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - provozovna Bruntál
Bruntál
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků