Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Desítky vystavovatelů a bohatý kulturní program, navštívili jsme 15. Veletrh sociálních služeb v Bruntále

  • Bruntál,

Velký sál bruntálského Společenského domu byl plný života. Svou činnost zde na Veletrhu sociálních služeb prezentovali poskytovatelé sociálních služeb ve městě.

Veletrh sociálních služeb patří k tradičním akcím města Bruntálu. Před patnácti lety začínal jako veletrh zdraví.

„Vývoj ukázal, že se jedná nejenom o zdraví, které je nejdůležitější, ale i o poskytování sociálních a návazných služeb,“ vysvětluje Alena Pajkošová, vedoucí oddělení kultury MěÚ Bruntál.

Poskytovatelů sociálních služeb je v Bruntále několik desítek. Naprostá většina jich využila možnosti pochlubit se na veletrhu tím, co pro potřebné dělají.

„Standardně máme v nabídce prezentaci poskytovatelů sociálních služeb registrovaných, kteří působí na území města Bruntálu, ale i nabídku organizací a osob, které se věnují činnostem v oblasti sociální a zdravotnictví, podpoře, péči nebo informovanosti v téhle oblasti, prevenci“ popisuje vedoucí Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál Ivana Májková.

Pořadatelé zajistili účast také třeba doktora Velety, který se zabývá taneční terapií pro seniory a pracovníků Univerzity Palackého v Olomouci, kteří předváděli sporty určené pro postižené. K těm patří třeba „boccia“.

„Je to sport i pro lidi s nejtěžším typem tělesného postižení, i pro lidi co třeba nedokážou třeba hrát rukama, kteří pak používají další pomůcku, takové tykadélko na hlavě. Princip hry je velmi podobný jako pétanque,“ doplňuje Michal Šmíd z ÚP Olonouc.

Veletrh zdraví a sociálních služeb patří k největším akcím odboru sociálních věcí bruntálské radnice. Vedení města nasazení pracovníků při přípravě a průběhu veletrhu oceňuje.

„Já věřím, že každý návštěvník si najde své, že určitě bude obohacen o další poznatky a do budoucna bude vědět, kam se má obrátit. Samozřejmě poděkování patří celému odboru sociálních věcí, samozřejmě i konkrétním pracovníkům, kterým se podařilo v nouzových podmínkách nachystat celou tuto akci,“ dodává místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Veletrh se původně konal o víkendu. Čas ukázal, že je výhodnější konat jej v pracovní den.
BAUMASCHINEN s.r.o. - provozovna Bruntál
Bruntál
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků