Desítky vystavovatelů a bohatý kulturní program, navštívili jsme 15. Veletrh sociálních služeb v Bruntále

Velký sál bruntálského Společenského domu byl plný života. Svou činnost zde na Veletrhu sociálních služeb prezentovali poskytovatelé sociálních služeb ve městě.

Veletrh sociálních služeb patří k tradičním akcím města Bruntálu. Před patnácti lety začínal jako veletrh zdraví.

„Vývoj ukázal, že se jedná nejenom o zdraví, které je nejdůležitější, ale i o poskytování sociálních a návazných služeb,“ vysvětluje Alena Pajkošová, vedoucí oddělení kultury MěÚ Bruntál.

Poskytovatelů sociálních služeb je v Bruntále několik desítek. Naprostá většina jich využila možnosti pochlubit se na veletrhu tím, co pro potřebné dělají.

„Standardně máme v nabídce prezentaci poskytovatelů sociálních služeb registrovaných, kteří působí na území města Bruntálu, ale i nabídku organizací a osob, které se věnují činnostem v oblasti sociální a zdravotnictví, podpoře, péči nebo informovanosti v téhle oblasti, prevenci“ popisuje vedoucí Odboru sociálních věcí MěÚ Bruntál Ivana Májková.

Pořadatelé zajistili účast také třeba doktora Velety, který se zabývá taneční terapií pro seniory a pracovníků Univerzity Palackého v Olomouci, kteří předváděli sporty určené pro postižené. K těm patří třeba „boccia“.

„Je to sport i pro lidi s nejtěžším typem tělesného postižení, i pro lidi co třeba nedokážou třeba hrát rukama, kteří pak používají další pomůcku, takové tykadélko na hlavě. Princip hry je velmi podobný jako pétanque,“ doplňuje Michal Šmíd z ÚP Olonouc.

Veletrh zdraví a sociálních služeb patří k největším akcím odboru sociálních věcí bruntálské radnice. Vedení města nasazení pracovníků při přípravě a průběhu veletrhu oceňuje.

„Já věřím, že každý návštěvník si najde své, že určitě bude obohacen o další poznatky a do budoucna bude vědět, kam se má obrátit. Samozřejmě poděkování patří celému odboru sociálních věcí, samozřejmě i konkrétním pracovníkům, kterým se podařilo v nouzových podmínkách nachystat celou tuto akci,“ dodává místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO).

Veletrh se původně konal o víkendu. Čas ukázal, že je výhodnější konat jej v pracovní den.
Jaroslav Šuba
Bruntál
od 16 500 Kč do 18 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč

Detail

BENEKOVterm s.r.o.
Bruntál
od 24 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků