Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krajinomalba Lídy Ondrašíkové v bruntálském divadle. Obrazy nejen z Jeseníků ale z celého světa

  • Bruntál,

Prezentovat zejména regionální výtvarníky je jedním z cílů galerie v bruntálském městském divadle. V těchto dnech zde vystavuje rýmařovská malířka Lída Ondrašíková.

Mladá výtvarnice vystavuje v přísálí divadla krajinomalby. Ve své tvorbě preferuje olejomalbu a tak jsou všechny vystavené obrazy namalované touto technikou.

„Je to všechno inspirované mými návštěvami různých destinací, tak je tady třeba Nový Zéland, jsou tady nepálské Himaláje, jsou tady i evropská místa jako je tady jedna Bratislava a podobně,“ popisuje vystavující malířka Lída Ondrašíková.

Anketa, návštěvníci výstavy: „Je vidět, že tu krajinu cítí, že se umí podívat. Že vytáhne z toho to, co je zajímavé a to, co zaujme i další diváky.“

„Myslím si, že slečna nebo mladá paní je moc šikovná a myslím si, že ještě možná o ní uslyšíme.“

„Skvělé.“

„Vypadá to úplně jak suchý štětec, není to úplně někde navrstvené, tak jak říkala. Teď se rozhlížíme, má to pěkně barevné.“

„Ty Jeseníky, které tady jsou vidět za mnou, tak to je pro mě úplně jednička, ale i ta technika prstomalby, kterou jsem neznal, protože se malířstvím nezabývám, tak mě velmi překvapila. Je moc hezká,“ hodnotí fotograf Štěpán Mikulka.

Lída Ondrašíková se malování věnuje intenzivně asi deset let. Ke krajinomalbě se dostala postupně, původně upřednostňovala surrealismus a symbolismus.

„Teď je to pět let od první výstavy. Přivedlo mě k tomu asi to, že jsem navštívila spoustu výstav, líbilo se mi to, vždycky jsem měla spoustu kreativních nápadů a chtěla jsem nějak ztvárnit to, co se mi líbilo, co mě napadalo. Potřebovala jsem si odpočinout, tak ty hory, tak to byl super relax,“ uzavírá malířka.

Výstavu Lídy Ondrašíkové nazvanou Hory a já mohou zájemci navštívit v přísálí městského divadlo do 30. října letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy