Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejmenší bruntálští hokejisté pilně trénují, HC Bruntál se rozrůstá

  • Bruntál,

Obnovit v Bruntále kdysi zaniklý hokejový klub si vytkla za cíl skupina hokejových nadšenců. Začali od těch nejmenších.

Na čtyři desítky dětí trénují dvakrát týdně. Jsou rozděleny do dvou základních skupin. V té první jsou děti zhruba z prvních a druhých tříd základních škol.

„Ti trénují na jedné polovině hřiště, hrají soutěž a připravují se na zápasy. Druhá skupina jsou malé děti, které mají čtyři pět let. Tyto děti učíme bruslit. Přišly, jsou tady podruhé potřetí počtvrté, jsou to úplné základy,“ popisuje trenér a místopředseda klubu Luděk Šarman.

Anketa, malí kohejisté: „Rok a nejtěžší je kotrmelec, když pan trenér to řekne. Nejvíc fandím Třinci a Šimonovi Hrubci a ten je brankář.“

„Je mi sedm roků a hraju tři roky.“

„Nejvíc mě baví hrát zápas.“

Zájem o hokej u bruntálských dětí roste. Citelně jim ale chybí zimní stadion. Jeho absenci tak musí nahrazovat obětavost rodičů.

„Každý rok přibývá děti, musíme trénovat mimo Bruntál. To znamená Benešov, Kravaře, Opava. Je to na přeskáčku a rodiče to stojí strašně moc času a peněz. Chtěl bych jim za to strašně moc poděkovat,“ dodává trenér a předseda klubu Tomáš Pluskal.

Na poslední náborovou akci, která se konala koncem září v tělocvičně bruntálské průmyslovky, přišlo jedenadvacet malých zájemců. Byly mezi nimi dokonce tři holčičky – možná budoucí hokejistky.

„Věřím, že se to posune mnohem dál, než i oni očekávají, že ten bruntálský zimák se prostě postaví a budeme mít vlastní led, protože tady jsme vlastně v Horním Benešově, kde nejsme doma,“ plánuje nový trenér a bývalý hráč HC Havířov Jakub Dudek.

Malí zájemci o hokej ve věku od čtyř do šesti let se do hokejového klubu mohou přihlásit kdykoliv. Nábor probíhá celý rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy