Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce Salla tereny vstupuje do závěrečné fáze. Rodí se nový objekt pro kulturní a společenské akce

  • Bruntál,

Celková rekonstrukce Salla tereny, zahradního objektu v zahradě bruntálského zámku, běží na plné obrátky. Její dokončení je naplánované na jaro příštího roku.

Na místě dnešní Salla tereny stával původně pivovar postavený v roce 1653. Svou dnešní podobu získala po přestavbě v roce 1894. Rekonstrukce probíhá velmi citlivě.

„Je snaha ho nějakým způsobem zrekonstruovat. Zanechat ten romantický jeho charakter, ale samozřejmě doplnit a dořešit ty autentické prvky, které byly druhotně demontovány nebo zničeny,“ popisuje ředitelka Muzea Bruntál Jitka Koščáková.

Salla terena byla desítky let nevyužívaná a chátrala. Její záchrana, která přišla za pět minut dvanáct, se blíží k úspěšnému závěru.

„Vevnitř už by mělo být všechno hotovo, jenom, ale ono je to nejvíc vidět, samozřejmě. Je nutné ještě dodělat omítky svrchní vrstvy podlah a slastně sociální zázemí pro celou tady tu stavbičku,“ upřesňuje Jitka Koščáková.

Po celkové přestavbě by měla mít Salla terena bohaté využití. Konat by se zde měly především komorněji laděné akce.

„My tady budeme mít prostory pro kulturně společenské akce, ale také tady bude lapidárium plus nějaké drobné skladové zázemí. Napomůže nám taky k tomu, že vlastně zde bude možnost sezení, budeme tu mít zhruba osmdesát míst pro pořádání různých akcí, kdy tady bude i drobný bar, jenom jednoduché občerstvení, žádné vařené,“ uzavírá ředitelka Muzea Bruntál.

Pokud nedojde k nepředvídatelným zádrhelům, přivítá Salla terena první návštěvníky koncem května příštího roku.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků