Veletrh Artifex se těšil velkému zájmu návštěvníků. Prezentovaly se desítky škol i firem

  • 12:52,
  • Bruntál,

Už podeváté se v Bruntále sešli zástupci středních škola a významných regionálních zaměstnavatelů. Na veletrhu řemesel a zaměstnanosti Artifex představili návštěvníkům především technické studijní a učební obory.

V bruntálském Společenském domě se sešli zástupci 19 středních škol a 15 zaměstnavatelů. Veletrh Artifex je specifický v tom, že se zde neprezentují školy, ale obory, které jsou nedostatkové na trhu práce.

„Právě nabídka atraktivních technických a řemeslných oborů významně ovlivní volbu povolání těch mladých lidí. Cílem veletrhu je poskytnout ucelenou informaci mladým lidem jaké povolání si mají vybrat, jaké jednotlivé obory mají požadavky a jak se uplatní na trhu práce,“ hodnotí ředitel Úřadu práce – Kontaktního pracoviště Bruntál Jiří Unverdorben.

„Naše škola nabízí již tradičně čtyři maturitní obory. Je to strojírenství, dopravní prostředky, obchodní akademie a informační technologie. Můžu říct, že v poslední době se nám daří přijímat žáky a obory jsou relativně dobře naplněny,“ říká ředitel SPŠ – OA Bruntál Jan Meca.

„Dneska prezentujeme elektrikáře, truhláře, instalatéra a zedníka. Nabízíme samozřejmě i jiné obory. Pokud by šlo o uplatnění řemeslníků na trhu práce, tak určitě,“ popisuje Martin Mikeska ze Střední odborné školy Bruntál.

O veletrh byl, jako vždy, velký zájem. Přijeli na něj žáci základních škol z celého bruntálského okresu.

Anketa, návštěvníci veletrhu Artifex: „Mně se líbí umělecký kovář.“

„Střední odborná škola tady v Bruntále.“

„Konkrétně třeba kuchař číšník.“

„Tak ochota těch lidí, že nám jakoby něco řekli k těm školám.“

„Asi na zdravku bych šla.“

„Tak já bych si osobně vybrala toho maséra.“

„Já jsem si vybrala pajdák.“

„Já mám vybranou už dlouhodobě školu v Opavě hotelovou.“

„Já jsem si vybrala předškolní a mimoškolní učitelku ve školce.“

„Já jsem si vybral obor truhlář, baví mě práce se dřevem a je to má oblíbená činnost.“

Zájemci o studium měli možnost získat a porovnat informace o podmínkách studia, přijímacího řízení a především uplatnění. Mohli se také na místě vyzkoušet některé pracovní činnosti.

„Je dobré, aby se žákům základních škol sdělilo, kam mohou jít studovat, kam mohou posléze nastoupit do zaměstnání s tím, že obory, které jsou postavené na technice, jsou stále zajímavé,“ hodnotí starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

„Tady se ukazuje opravdu ta spolupráce ať už firem, škola a samozřejmě samospráv města, takže já si myslím, že je to takový vrchol toho snažení, kdy školy a firmy spolupracují dohromady,“ uzavírá ředitel Okresní hospodářské komory Bruntál Květoslav Bašista.

Veletrh navštívili i dospělí. Těm odborníci z Úřadu práce poradili třeba s možnostmi dalšího vzdělávání.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Dnes 18:00 - 16:45
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Klaus Union CZ a.s.
Bruntál
od 30 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Základní škola a Mateřská škola Široká Niva, okres Bruntál, příspěvková organizace
Bruntál
od 25 000 Kč

Detail

HOBES, spol. s r. o.
Bruntál
od 17 000 Kč do 24 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků