Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řemeslo má zlaté dno, potvrdil Den řemesel na SOŠ Bruntál

  • Bruntál,

Propagovat řemesla a ukázat, že řemeslo má opravdu zlaté dno, se rozhodla Střední odborná škola v Bruntále. Uspořádala pro širokou veřejnost Den řemesel.

Návštěvníci Dne řemesel si mohli prohlédnout prostory střední odborné školy, seznámit se s jejím vybavením a jednotlivými vzdělávacími obory, které škola nabízí. Některé práce si mohli i vyzkoušet.

„Mohou vyzkoušet jak práci instalatéra, tak práci elektrikáře, automechanika, opraváře zemědělských strojů, ale také práci zedníka, nakouknou do tajů truhlárny a pak vlastně skončí tady na velkém sále, kde jsou pro ně připraveny disciplíny ze službových oborů vzdělání a to konkrétně kuchař – číšník, kadeřník a pečovatelské služby,“ popisuje ředitel SOŠ Michal Durec.

Seznamování s obory pojala škola odlehčenou, dá se říci sportovní formou. Příchozí si mohli zasoutěžit v různých zajímavých disciplínách.

Anketa, soutěžní stanoviště Dne řemesel: „Děti zde mají za úkol rozebrat šroubový spoj libovolný, který si vyberou a vrátit zpět do původního stavu.“

„Tady budou děti plést copy. Na našem stanovišti budou plést buď holandský cop, nebo rybí cop. „

„Péče o malé děti, jejich krmení, přebalování, péče o hygienu. Další součástí je první pomoc, především neodkladná resuscitace jak na dospělém, tak máme resuscitaci i na miminku.“

V oblasti řemesel se snad začíná blýskat na lepší časy. Po mnoha letech malého zájmu o řemesla se letos situace výrazně zlepšila.

„Tento školní tok je pro nás obrovským překvapením, protože se nám podařilo první ročníky naplnit vyjma pouze jednoho oboru vzdělání a to je zedník,“ dokládá ředitel školy.

Bruntálská střední odborná škola má letos 360 žáků v 11 vzdělávacích oborech. Všechny jsou tříleté a zakončené výučním listem.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků