Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntál se úspěšně prezentoval na veletrzích Go a Regiontour v Brně

  • Bruntál,

Město Bruntál se i letos, stejně jako v předchozích letech, zúčastnilo veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour v Brně. Jeho stánek byl součástí společné expozice Moravskoslezského kraje.

Kromě dalších atraktivit letos Bruntál prezentoval lákavou novinku. Její turistický potenciál zatím není zcela využitý.

„My máme jednou takovou velkou zvláštnost, novinku a to je prezentace Mikroregionu Slezská Harta, protože máme další turistickou atrakci, kterou samozřejmě chceme více přiblížit,“ říká místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO)

„Je tam ideální doplněk právě Slezská Harta, to znamená, kdy Bruntál je město mezi horami a vodou a klienti toho samozřejmě využívají. My se snažíme, když už klient přijede do Jeseníků, aby se zastavil v Bruntále, aby šel do zámku, aby se zrekreoval ve wellnessu, aby si dal v našem pivovaru dobrý pivo Hasič,“ dodává ředitel CK ATIS Bruntál Petr Krč.

Velkým lákadlem pro turisty a návštěvníky bruntálského regionu a zejména přehrady Slezská Harta by se mohla stát moderní elektroloď. Ta byla po mnoha průtazích na sklonku loňského roku uvedena do provozu.

„Nabízíme jako hodinovou projížďku, kdy se mohou na hodinu projet elektrolodí, která má solární panely a můžou tam jezdit děti ze škol, ze školek nebo turisté. O to se navíc zajímají,“ doplňuje koordinátorka cestovního ruchu MěÚ Bruntál Pavlína Konečná.

Bruntálsko, Jeseníky a vlastně celý Moravskoslezský kraj mohou nabídnout zájemcům to, co jinde nenajdou.

„Beskydy, Jeseníky, technické atraktivity a všechna zajímavá místa například pro běžkování. Máme nový dotační program úprava lyžařských běžeckých tras,“ uvádí zástupce expozice MS kraje Jiří Toman.

„Spolek Krajina břidlice prezentuje oblast, která je v podstatě turistickou oblastí a nachází se v tak zvaném moravskoslezském kulmu, což je geologická oblast, na které se v minulosti dobývala břidlice,“ popisuje zástupce expozice Krajina Břidlice Libor Moučka.

O expozici Bruntálska byl mezi návštěvníky veletrhu zájem. I ten největší škarohlíd musí uznat, že cestovní ruch se v tomto regionu zdárně rozvíjí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy