Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

„Fotoaparát je jenom krabice“. Světoznámý fotograf Robert Vano přednášel i vyučoval v Bruntále

  • Bruntál,

Významná legenda, módní a reklamní fotograf Robert Vano, vedl besedu a workshopy v Bruntále. Fotograf slovenského původu, působící po emigraci v New Yorku, Paříži i Miláně přilákal do městského divadla stovky návštěvníků.

Robert Vano působí od roku 1996 v Praze, nejprve jako ředitel časopisu Elle a agentury Czechoslovak models, nyní jako fotograf na volné noze. Je známý nejen mezi fotografy ale i mezi širokou veřejností.

„Znám ho, obecně to jméno je hodně známé, viděl jsem jeho dokument v televizi, asi hodinu a půl a byl jsem tím nadšen,“ konstatuje fotograf Brabenec.

„Určitě znám, Roberta sleduju co tvoří a strašně se mi to líbí takže se těším,“ dodává návštěvnice Andrea Mlčochová.

„Já jsem poprvé v Bruntále a mám velkou radost, že mě pozvali a dneska máme besedu tady v divadle a zítra máme workshop. Workshopy, je portrét, možná akt, nevím kolik lidí přijdou, a je to v denním světle, zpátky ke kořenům. Máme jednu modelku a jednoho modela,“ říká Robert Vano.

Přednáška a beseda v naplněném městském divadle se nesly v odlehčeném a veselém duchu, kdy fotograf popisoval jednotlivé kapitoly svého života. Druhý den pak byl již pracovní, přihlášení zájemci se účastnili workshopu.

„Dneska dělám praktickou část, že všichni fotěj nadšeně a já se na ně jdu podívat. Téma je portrét a glamour. Glamour je mezi portrétem a aktem,“ přibližuje Robert Vano.

Skupiny fotografů tvořily tématické fotografie v denním světle, následně je pak všichni hodnotili. Sám Robert Vano není nijak vyhraněný fotograf co se týče využívané techniky. Fotoaparát je pro něj podle jeho slov jen prostředkem. Nevyhýbá se ani moderním technologiím.

„Já fotím i s mobilem, myslím že jestli je to mobil nebo zrcadlovka nebo starý foťák, je to jenom krabice. Pan Miroslav Tichý fotil na mýdlovou krabici a on je pořád stejně vystavován v Paříži v Pompadour Muzeu, takže, to je jenom pro mě krabice. Já fotím pořád ještě na Polaroid pozitiv-negativ, fotím s Konikou ze 63.roku, fotím i mobilem, Canonem, co je potřeba,“ popisuje Robert Vano.

Pro všechny bylo setkání s legendou mezi fotografy velkým zážitkem a pro fotografy rozhodně inspirací a poučením pro další vlastní tvorbu.

Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Krnov .
Krnov
od 20 758 Kč/měsíc

Detail

Mateřská škola, Karla Čapka 12a, Krnov, okres Bruntál, příspěvková organizace
Krnov
od 29 740 do 34 930 Kč/měsíc

Detail

Radek Sobotík
Staré Heřminovy
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků