Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Bruntálsko už má rychlotesty na koronavirus. Testuje desítky lidí denně

  • Bruntál,

Krnovská nemocnice už má rychlotesty na koronavir. K tomuto účelu v areálu zřídila odběrové místo ve formě průjezdného stanu ,Vzorky potencionálním pacientům odebírají sestřičky v ochranných oblecích.

V nemocnicích v Moravskoslezském kraji už je 9 odběrových míst pro testování lidí na přítomnost koronaviru. Pro obyvatelé Bruntálska funguje v krnovské nemocnici, Vyšetřeni v něm probíhá pouze na doporučení epidemiologa. Nejdříve tak volejte na linku 112.

“Funguje to tak, že tímto stanem projede auto, které projede přes naši vrátnici, nepřijde k němu personál, pojede podél šipek, dostane se tady, kde je sestřička oblečena v ochranných prvcích a ta odebere vzorky.  Potom vzorky vyhodnocuje epidemiolog,” uvádí Bronislav Sedláček, primář chirurgie

Na výsledek rychlotestu lidé čekají zhruba půl hodiny. Poté podstoupí ještě jeden odběr, a to klasický test. Jen za první den v nemocnici udělali několik desítek testů na koronavir.

“My garantujeme to, že zvládneme, pokud budeme mít dostatek odběrových testů, že zvládneme odběry udělat všem. Spádová oblast našeho odběrového místa je pro celý okres Bruntál. My bereme, že to je okruh, kružnice pacientů kolem Krnova, takže i ta přilehlá část Opavska,” říká Ladislav Václavec, ředitel nemocnice

Nemocnice kvůli infikovaným pacientům vyhlásila pandemický plán. Uzavřela vstupy do všech budov v areálu a zaměstnanci chodí pouze přes určené vchody. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků