Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení města Bruntálu děkuje i doporučuje

  • Bruntál,

V Bruntále již dva týdny neroste počet pozitivně testovaných, těch zůstává stále 6. Velkou zásluhu na tom má odpovědnost a ostražitost obyvatel ale i aktivita dobrovolníků a dárců. Tuto skutečnost vysoce hodnotí i vedení města.

Starosta Bruntálu děkuje všem odpovědným občanům a naléhá na jejich výdrž a trpěllivost.

„Já si uvědomuji, že opatření, kterými si teď procházíme, tak určitě nejsou příjemná, na místní podnikatele doléhá už krize ale přesto bych chtěl apelovat na všechny naše občany, aby stále chodili s rouškami po městě, aby stále dodržovali všechna nařízení, které k nám směřují,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Nebývalou je v Bruntále především aktivita dobrovolníků a dárců především v oblasti šití roušek, vaření či rozvozu potřebným.

„V současné době máme 120 až 130 dobrovolníků, Není to jenom dobrovolnická činnost ale i dárcovství, protože spousta dobrovolníků nám darovalo látky na šití roušek, darovalo nám různé gumičky, různé lemovky tak, abychom mohli ty roušky vyrobit. Velmi rád bych poděkoval dobrovolníkům všem, kteří nám pomáhají, vyzdvihl bych restauraci Biograf, která nám vaří obědy, vaří nám je zdarma, vaří nám je pro hasiče, záchranku, i pro policii ČR, kterou máme tady u nás v Bruntále,“ popisuje místostarosta Martin Henč (ANO).

Na rozvozu potravin a léků přímo do domů seniorů či lidí v karanténě se aktivně podílí pracovníci úřadu.

„Já bych touto cestou chtěl poděkovat děvčatům z odboru sociálního, které nám zajišťují dodávku potravin a léků,“ dodává místostarosta města.

Vedení města přidává také doporučení zaměstnancům v průmyslové oblasti města v době, kdy musela být omezena četnost městské hromadné dopravy.

„Dopravní obslužnost MHD je omezena, já bych tímto rád požádal všechny zaměstnance, aby využili příměstskou dopravu, která jezdí zároveň s MHD a využili tak možnost, že nebudou všichni v jednom autobuse ale budou cestovat odděleně,“ vysvětluje Martin Henč.

I tyto kroky jsou tak důležitou hygienickou prevencí. Zatímco v prvním autobuse po skončení směny cestovalo mnoho lidí, do dalších, které odjížděly s pouhým dvouminutovým odstupem nastoupilo jen několik jednotlivců. Příměstská doprava kromě všech zastavení v Bruntále dále zajíždí dále až do Rýmařova nebo Světlé Hory.

Nahlásit chybu


K tématu