Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

O malé děti pracovníků v první linii je v Bruntále postaráno

  • Bruntál,

Hasiči, záchranáři, lékaři, policisté a pracovníci v terénních sociálních službách. To všechno jsou lidé v první linii. Pracují operativně, mnohdy nad rámec pracovní doby. Město Bruntál jim tedy nabídlo pomoc s denní péčí o malé děti, které v této době nemohou navštěvovat školu či mateřskou školku.

Školička – tak se jmenuje vyhrazená péče o děti všech v první linii. Byla zřízena Mateřskou školou U rybníka a působí v prostorách Základní školy Cihelní.

„Jsme škola, určená Krajským úřadem, pro děti zaměstnanců záchranných složek, zdravotnických organizací a i sociálních služeb, funguje to tak, že rodiče, kteří mají zájem, kontaktují Městský úřad, my tady máme otevřeno od rána od sedmi do odpoledne do pěti hodin, zajišťujeme dětem stravu," říká ředitel školy Jiří Pozdíšek.

O děti je postaráno také po stránce hygieny a výchovné a pedagogické práce.

"V tomto okamžiku je přihlášených zhruba deset dětí, které tady každý den chodí, věnují se jim vychovatelky školní družiny ze školy a těm předškolním dětem se věnují učitelky z mateřské školky U rybníka,“ doplňuje řeitel školy.

Anketa, děti ve Školičce: „Mě se to hlavně tady líbí.“

„My si tady hrajem, posloucháme a obědváme. Chodíme ven.“

„Chodíme rádi tady ven, vyrábím tady hrozně moc ráda a líbí se mi tady.“

Program školičky je pestrý, nechybí v něm rukodělná činnost, hry a vycházky do školní zahrady.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků