Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Bruntále nezištně pomáhají také místní firmy

  • Bruntál,

Velmi rozvinutá je v Bruntále dobrovolnická aktivita „Bruntál sobě,“ ta pomáhá především s šitím a distribucí roušek, rozvozy jídla, léků a jiných potřeb. Stranou však nezůstávají ani velké firmy na území města. Jejich pomoc i spolupráce je městem i dobrovolníky vysoce hodnocená.

„Městu Bruntál pomáhají samozřejmě nejen dobrovolníci se šitím roušek, ale pomáhají také firmy. Můžeme jmenovat třeba firmu Macco Organics, která míchá dezinfekční roztoky ať už na ruce nebo na podlahy, dodává je městu v podstatě za výrobní náklady. Můžeme poděkovat společnosti Fides pan Smékala, který nám po celou dobu zajišťuje prodej roušek, zajišťuje dodávku respirátorů,“ přibližuje starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Velkou pomocí je zejména spolupráce firem a škol. Spočívá nejen v přímé výrobě ale i například v dodávkách materiálu.

„Můžeme poděkovat společnosti Osram, která šije roušky, která se podílí na výrobě štítů, které jsou distribuovány zdravotníkům a záchranné službě například. Můžeme poděkovat Střední průmyslové škole, která se zapojila do tisku a výroby štítů. Těch projektů je velká spousta, nelze vyjmenovat úplně všechny, ale všem dobrovolníkům a všem firmám opravdu ze srdce děkuji,“ uzavírá starosta města.

Spousta dalších firem, kterým toto poděkování patří, se podílí na dárcovství roušek, potravin, léků a další pomoci. Jistě mezi ně patří také firma Northman Outdoor, MUDr. Bernatíková, firmy Rex Nova, Api Novo, Potraviny Ševčík, Pekárna Barča, Lékárna Byrtus, autodoprava Milan Šlepecký, Judr. Valtová, či Marek Dekan. Díky i všem dalším za to že využívají všech svých možností pomoci.

Nahlásit chybu


K tématu