Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžařská sezóna ještě žije! Na Pradědu se opět lyžuje

  • Bruntál,

Postupné uvolňování situace v nouzovém stavu a umožnění individuálních sportů přineslo bonus i lyžařům. V nejvyšší části Jeseníků, na Ovčárně, byly opět spuštěny lyžařské vleky. A milovníci lyžování si to nenechali ujít.

Ostravsko, Brněnsko, Zlínsko – na Ovčárnu v Jeseníkách zamířili v krásném jarním počasí lyžaři z celé Moravy.

„Na lyžování jsou podmínky vynikající, tyto podmínky jsou od prvopočátku, od počátku listopadu do dnešních dnů. Na sjezdovkách máme od metr deseti do metr osmdesáti v průměru v prostoru sjezdových tratí. Pokud to počasí vydrží a budeme v tomto stavu, tak budeme lyžovat do 30. dubna,“ konstatuje provozovatel vleků Josef Figura.

Lyžaři samozřejmě musejí dodržovat všechny podmínky, za jakých bylo sportování umožněno. Jde především o ochranné roušky, rozestupy a zákaz shlukování. Na to dohlíží obsluha i dozor na sjezdové trati.

„Klienti dodržujou nařízení vlády a usnesení Ministerstva zdravotnictví, takže jsou ukáznění a věřím, že to tak i zůstane,“ potvrzuje Josef Figura.

Anketa, lyžaři na Ovčárně: „Jo, parádní, akorát těch lidí tady bylo trošku víc ale jako já myslím, že je dobře, že to otevřeli a že se ještě lyžovat dá.“

„No dobrý to je, výborný. Počasí hezký, dobrý je to.“

„Je to tady super. Jsem rád, že někdo může vůbec lyžovat a jsem tady s kamarádama, takže je to dobré. Ze Zlína.

„Jo, podmínky jsou dobrý.“

Na kázeň a bezpečnost lyžařů mimo sjezdovky dohlíží také lesní stráž. Hlídá především přísně chráněné oblasti, kde mimo jiné právě začíná hnízdění vzácných stěhovavých ptáků.

„Apeloval bych především na skialpinisty, Státní ochrana přírody v Jeseníkách vítá všechny ohleduplné návštěvníky, kteří dodržují základní ochranné podmínky NPR Praděd a to jue především zákaz vstupu mimo značené trasy,“ říká člen Lesní stráže CHKO Pavel Jurka.

Pokud současný ráz počasí vydrží, plánují provozovatelé sjezdové lyžování v Jeseníkách až do 30. dubna.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků