Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Další velký požár lesa! U Razové na Bruntálsku pomáhal i policejní vrtulník

  • Bruntál,

7 hektarů lesa pohltil ve středu oheň u Razové na Bruntálsku. S požárem bojovalo dlouhé hodiny čtrnáct hasičských jednotek, v těžkých podmínkách jim pomáhal i policejní vrtulník. Nikomu se nic nestalo a škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.

Vzrostlý smrkový les i části po těžbě kůrovcového dřeva začaly hořet po 16. hodině. Do Razové na Bruntálsku vyjely 3 profesionální jednotky ze stanic Bruntál, Krnov a Rýmařov a jedenáct dobrovolných jednotek z Krnova, Bruntálu, Leskovce nad Moravicí, Horního Benešova, Lomnice, Břidličné, Brumovic, Dvorců, Světlé Hory, Lutultovic a Milotic nad Opavou.

"S hašením v náročném terénu a za silného větru pomáhal policejní vrtulník. Na hořící les shodil ve spolupráci s hasiči 14x vodu z bambi vaku, který nesl v podvěsu. Hasiči dostali oheň pod kontrolu za tři a půl hodiny, dohašování jim zabralo další tři hodiny," řekl jejich mluvčí Petr Kůdela.

Do čtvrtečního rána hlídaly požářiště ještě dvě jednotky dobrovolných hasičů. Požár se obešel bez zranění a jeho příčina je v šetření. Předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun.
SHF: Smetana / Janáček: Smyčcové kvartety

12.09. 18:00
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

EEREE s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 8 050 do 8 050 Kč/měsíc

Detail

KINĚVA s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

KINĚVA s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 16 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků