Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Autobusy v Bruntále procházejí dezinfekcí, MHD se vrátí k normálu

  • Bruntál,

Městská hromadná doprava v Bruntále, která stále jezdí podle výlukových jízdních řádů, se brzy vrátí do stavu před koronavirovou infekcí. Dopravce je na návrat do původního stavu připraven.

Podle nového návrhu by mohly autobusy jezdit podle původních jízdních řádů již od 18. května.

„Po konzultaci s dopravcem bychom rádi spustili jízdní řády bez omezení ale samozřejmě záleží na rozhodnutí Rady, jestli dá kladné stanovisko na toto usnesení, které budu navrhovat,“ říká místostarosta Bruntálu Martin Henč (ANO)

Transdev Morava, který MHD ve městě provozuje, zakoupil několik výkonných ozonátorů a provádí důslednou dezinfekci všech autobusů.

„Dezinfekce ozónem spočívá v tom, že malá krabička, kterou jste mohli vidět na videu je zapojena do elektrické energie, ta následně generuje aktivní kyslík O3, který následně hubí veškeré viry, bakterie a případně i pachy. Ta samotná dezinfekce ozónem trvá zhruba půl hodiny. Vydrží v podstatě několik dní na rozdíl od dezinfekce chemickými přípravky,“ popisuje ředitel osobní dopravy provozovatele Roman Havko.

Ozón se tak díky plynnému skupenství dostane i do spár a nepřístupných míst ve vozidle. Kromě toho provozovatel provádí i ruční dezinfekci.

„Máme zakoupené chemické prostředky s virucidním účinky, které nám byly doporučeny KHS a těmito přípravky dezinfikujeme vozidlo při každé delší pauze. Dezinfikujeme madla, přídržné tyče a v podstatě všechno, s čím může přijít cestující do kontaktu,“ dodává Roman Havko.

Do konce června pak firma nainstaluje do všech svých autobusů čtečky bezkontaktních platebních karet.

Kromě toho je i řidič oddělený sklem a cestující by stále měli dodržovat bezpečné rozestupy. Jízda MHD bude tedy po uvolnění bezpečná a lidé s ní budou moci cestovat podle běžných jízdních řádů.
LESO-TUNNING s.r.o. - pracoviště
Bruntál
od 18 400 Kč/měsíc

Detail

VSP STAV s.r.o. - pracoviště Brantice
Brantice
od 100 Kč/hod.

Detail

CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Břidličná
Břidličná
od 16 800 do 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků