Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pandemie školní soutěže nezastavila. Celostátní úspěchy žáků 1. ZŠ v Bruntále

  • Bruntál,

Soutěže i jejich vyhlášení probíhají elektronickou formou, na kvalitě soutěžních prací to však nijak není znát.

„Měli jsme v tomto kalendářním roce nejvíce úspěchů na poli literárním, kdy jsme zvítězili ve dvou případech v celostátních soutěžích,“ říká učitelka českého jazyka Martina Henčová.

Vítězně reprezentovala školu například Martina Drápalová v soutěži Střed světa aneb důležitý okamžik v mém životě.

„V podstatě jsem psala o tom, co byl pro mě v životě důležitý okamžik. Psala jsem o knize, vlastně jak mě ovlivnilo čtení, jak jsem se dostala k psaní a o podobných věcech. Na A čtverkový formát.

Pro mě to hodně znamená protože mám v plánu studovat literaturu a filozofii nebo podobné.

Mou soutěžní práci paní učitelka poslala do Prahy a kdyby nebyla pandemie a nouzový stav v ČR, tak bych se o víkendu zúčastnila festivalu Svět knihy, kde bych byla vlastně i s ostatními výherci vyhlášena a oceněna,“ popisuje Martina Drápalová.

Další úspěšnou reprezentantkou školy je Natálka Bartošíková.

„Já jsem se umístila na třetím místě v literární soutěži na téma Svět kolem nás. Vlastně úkolem soutěže bylo napsat slohovou práci na toto téma, které myslím si bylo vhodně zvolené, protože poskytlo všem soutěžícím volnost a mohli se vyjádřit jakkoli chtěli. Vyhlášení soutěže jsme stihli ještě předtím, než začala pandemie a koronavirus, takže jsme se ho zúčastnili osobně,“ dodává Natálie Bartošíková.

Soutěže budou pokračovat dále, jen soutěžící se budou měnit. Dnešní vítězky totiž už v příštím roce čeká studium na středních školách.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy