Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Po nehodě na Bruntálsku zemřel pětadvacetiletý motorkář

  • Bruntál,

Nehoda s tragickými následky se stala v pátek odpoledne poblíž obce Dolní Václavov na Bruntálsku. Záchranáři dostali informaci o střetu motorky s osobním autem po půl páté. Okamžitě na místo vyrazily všechny složky IZS a vzlétl i vrtulník LZS z Ostravy.

Pětadvacetiletý motorkář skončil po nehodě v bezvědomí a přestal dýchat. První pomoc mu okamžitě poskytli svědkové a vzápětí hasiči.

"Posádka ZZS pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Zasahující lékař u postiženého zjistil poranění hlavy, hrudníku, horních i dolních končetin. Přednemocniční neodkladná péče záchranářů nevedla k úspěchu a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt pacienta, poranění se ukázala být neslučitelná se životem," řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Upadl v zatáčce

Podrobnosti o tom, jak se nehoda stala a kdo ji zavinil teď zjišťují policisté. Motorkář jel na stroji Honda 1000 ve směru od Bruntálu, po jízdě v delším přímém směru začal v klesání najíždět do táhlé pravotočivé zatáčky, kde havaroval.

"Z dosud přesně neustanovených příčin však upadl na zem, sunul se po vozovce z pravého jízdního pruhu do levého, kde právě jelo v protisměru osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Superb. Jeho 68letý řidič z Bruntálska již nestačil na vzniklou kolizní situaci v dopravě zareagovat a narazil jak do těla muže, tak i do motocyklu," popsal policejní mluvčí René Černohorský.

Viděli jste průběh jízdy motorkáře?

Policie teď hledá případné svědky události, ale potřebuje také zmapovat přesný průběh jízdy motorkáře. Ozvat se můžete na linku 158 nebo na kteroukoliv policejní služebnu.

"Žádaná jsou tedy různá svědectví k bezprostřední situaci před dopravní nehodou a k jízdě daného motocyklisty v úseku mezi Bruntálem a obcí Václavov," uzavřel policejní mluvčí.

K dalšímu zranění nedošlo a dechová zkouška u řidiče osobního auta byla negativní. Škoda byla odhadnuta na 300 tisíc korun.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy