Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Motorkář vyletěl u Vítkova ze silnice a skončil v potoku, letěl pro něj vrtulník

Čtyřiačtyřicetiletý motorkář z Přerovska zřejmě nezvládl zatáčku u Vítkova na Opavsku a vyletěl ze silnice. Se strojem skončil v potoce, odkud ho museli vyprostit hasiči. Do nemocnice ho pak transportoval vrtulník.

O nehodě se záchranáři dozvěděli v neděli po desáté hodině dopolední. Na místo okamžitě vyjeli profesionální hasiči z Vítkova a dobrovolná jednotka z Oder. Čtyřiačtyřicetiletý motorkář se svým strojem havaroval v zatáčce a spadl přitom do potoka, který naštěstí nebyl hluboký. "Při průjezdu levotočivou zatáčkou vyjel z dosud přesně nezjištěných příčin vpravo mimo vozovku a sjel do místního potoka zvaného Čermná. Motocyklistu v potoce nalezl kolemjedoucí řidič automobilu," informoval policejní mluvčí René Černohorský.

"Po úspěšném vyproštění jej hasiči vynesli na páteřní desce na metr vysoký násep na okraj silnice a předali týmu ZZS MSK. Asistovali při jeho ošetřování. Pak jej ještě asi 200 metrů přenášeli k vrtulníku LZS," řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. "Po nehodě zůstal muž při vědomí, zasahující lékaři u něj však zjistili těžké poranění, a to v oblasti hrudníku, břicha, páteře a horní končetiny," doplnil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Vrtulník pak motorkáře transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Jestli motorkář náhodou před jízdou nepil, bude známo až po výsledcích odběru krve, který provedli v nemocnici. Škoda byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy